Згідно із даними Міністерства цифрової трансформації, за останній рік українці відкрили через “Дію” 140 тисяч бізнесів. На початок квітня 2023 року кількість зареєстрованих ФОПів складає майже 2 мільйони, а компаній — понад 1,2 мільйони. 

Сьогодні держава всіляко заохочує бізнес не зупинятися та продовжувати працювати на благо України в умовах війни. Яскравим прикладом є запуск грантових програми для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та навчання.

Однією із наймасштабніших стала державна грантова програма “єРобота”, що стартувала 1 липня 2022 року та спрямована на активізацію підприємницької діяльності та стимулювання створення робочих місць. Цьогоріч на програму передбачено 1,8 мільярда гривень.

Проєкт складається із 6 різних програм: гранти на будь-який мікробізнес; гранти на розширення чи створення підприємств у сфері переробки; гранти на посадку садів; гранти на будівництво нових теплиць; гранти для стартапів у IT; гранти на навчання у сфері інформаційних технологій.

Станом на 4 травня 103 агропідприємства отримали близько 485 млн гривень урядової грантової допомоги на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства і тепличного господарства.

7 мільйонів на теплицю — це реально

Згідно із програмою, грант на теплицю можуть отримати ФОПи та юридичні особи, які мають землю або право користування нею на 7 років. Держава компенсує до 70% вартості побудови теплиці площею до 2,4 га. На будівництво відводиться рік.

Крім того, гранти надаються на будівництво однієї модульної теплиці, орієнтовною площею 2 гектари (від 0,4 до 2,4 га), відповідно до типового проєкту.

Фото 2 — Гранти на теплиці та сади: Як отримати гроші на власну справу від державного банку

Отримувачі грантів зобов’язуються створити не менше 14 робочих місць на 1 га модульних теплиць. Гранти надаються за умови співфінансування з отримувачем у такому співвідношенні: для першої 1000 заявок: не більше 70 % вартості проєкту будівництва модульної теплиці — шляхом грантів, не менше 30 % — коштами отримувача (власних або кредитних).

Власний сад за 10 мільйонів

За цією програмою передбачено, що аграріям надаватиметься від 140 000 до 400 тисяч грн на 1 га садів, але для цього потрібно мати землю площею від 1 до 25 га власну чи в оренді на 7 років.

Держава співфінансує закладку саду спільно з підприємцем (планується підтримати створення 10 тис. га. садів). Надається грант у розмірі 70 % від вартості проєкту, 30 % – кошти отримувача.

 
Фото 3 — Гранти на теплиці та сади: Як отримати гроші на власну справу від державного банку

Як оформити заявку

Щоб отримати кошти потрібно подати заяву та бізнес-план свого проєкту через сайт “Дія”. У разі отримання позитивного рішення про виділення гранту, заявник має 5 днів, щоб укласти з уповноваженим банком договір оферти та відкрити рахунок. А далі протягом 30 днів зарахувати на рахунок свою частку фінансування.

Суб’єкт господарювання зможе одразу ж вільно користуватися цими коштами, оплачуючи всі рахунки, пов’язані з проєктом.

Якщо заявник отримав відмову у виділенні гранту, він має змогу усунути всі недоліки та подати заявку повторно через «Дію».

Успішні проєкти Ексіму

Укрексімбанк з грудня 2022 року приєднався до грантових програм. На сьогодні в Банку на різних стадіях перебуває 8 заявок від бізнесу. Крім того, вже два аграрні господарства, які займаються садівництвом, ягідництвом та виноградарством, отримали 6,5 млн гривень грантової допомоги.

  • 250 тисяч гривень на фундук. До філії Банку у місті Дніпро звернувся підприємець, якому Мінагрополітики погодило заявку на грант у розмірі 250 тисяч гривень на створення насаджень горіхоплідних культур (фундука) у Дніпропетровській області.
  • 6,2 мільйона на чорниці. Вінницька філія Укрексімбанку реалізувала проєкт з надання гранту для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства. Отримувачем гранту в сумі 6,2 млн грн стало фермерське господарство. Проєкт передбачає створення ягідних насаджень (чорниці канадської) на площі 18 га у Літинському районі Вінницької області. 

За інформацією delo.ua/

Від admin

Коментарі закриті.