Наближають медицину до людей — так про роботу мобільних бригад розповіла Суспільному лікарка-терапевтка Іванна Котурбаш. Вона разом із колегами їздить у віддалені села, аби проконсультувати пацієнтів та призначити їм лікування, пише http://dzvin.media

Проєкт реалізують за підтримки “Червоного хреста”, організація надає безоплатно ліки, обладнання та авто.

Село Литвинець, що на Канівщині, понад 20 років без вузькопрофільних лікарів, розповіла місцева жителька Надія Головко. За її словами, першу медичну допомогу їм надають у місцевому ФАПі, а от сімейні лікарі — за десять кілометрів:

“У селі завжди зайняті, немає коли й поїхати у місто, а як поїдь, то черги по пів дня до спеціалістів. Тому я прийшла до мобільної бригади, можливо дадуть мені направлення до якогось лікаря й уже якийсь час зекономлю”.

За потреби усім охочим роблять кардіограму, аналізи та видають безоплатні ліки. Цього вкрай бракує у віддалених селах, зазначила медсестра Наталія Дахновська:

“Видаємо ліки проти тиску, є і антибіотики, є і знеболювальні — все, що потрібно на перший час”.

Лікарка Іванна Котурбаш пояснила, що медичний проєкт фінансують канадські донори та організація “Червоний хрест”. Вони й надали все необхідне для роботи:

“Допомога є різною, декому ми можемо дати медикаменти, декого проконсультувати. Ми обов’язково завжди питаємо, чи є сімейний лікар, щоб ми могли розуміти, чи можемо ми в подальшому комусь інформацію передати про цього пацієнта. Також ми виїжджаємо переважно на села, здебільшого це там, де люди не мають доступу до постійної медичної допомоги — це може бути ФАП, де немає лікаря, це може бути село, де погані дороги і туди нічого не ходить”.

Окрім огляду в ФАПі мобільна бригада їздить у приватні будинки. Там їх чекають люди з інвалідністю або ж ті, хто не може пересуватись самостійно.

У одній з осель лікарів зустріла 86-річна пенсіонерка Ганна та 96-річна пані Ольга. Обидві майже не ходять.

“Ми з двома палицями нікуди не можемо піти. У нас ноги болять, руки терпнуть все, все болить”, — прокоментувала жителька села Литвинець Ганна Тертична.

Лікарі оглянули жінок, надали потрібні ліки та зробили щеплення проти дифтерії та правця.

Проєкт триватиме рік, спеціалісти складатимуть графік виїздів, про який інформуватимуть жителів громад, зазначила Іванна Котурбаш.

На огляд можна прийти в порядку живої черги або подати заявку на виїзд додому.

Від Author

Коментарі закриті.