Власний паливний ресурс виготовляє Шевченківська громада на Звенигородщині. Завдяки цьому тут тепер мають змогу опалювати заклади соціальної галузі, повідомляють у пресслужбі Черкаської ОВА.

Проєкт удалося втілити спільними зусиллями громади, Фундації «Паритет», завдяки конкурсу «Час діяти, Україно!» благодійного фонду «МХП-Громаді», МХП та Програми U-LEAD, пише http://novadoba.com.ua

Як розповів Шевченківський сільський голова Сергій Смалько, коштом інфраструктурної субвенції громада ще раніше закупила подрібнювач та іншу необхідну техніку для перероблення гілок та деревини. Була спроба подрібнювати також і сирі гілки, однак вони належно не висихають.

– Уже у жовтні 2022 ми почали реалізовувати проєкт «Суходров», – ділиться сільський голова. – Наявність подрібнювача та обладнання для сушки дає нам можливість виготовляти щепу та дрова самостійно, що значно економить кошти місцевого бюджету. Подальшим розвитком проєкту стане створення палетної лінії. Щепою ми наразі забезпечуємо заклади соціальної сфери, у нас твердопаливні котли − ми відмовилися від газу, бо створюємо паливний ресурс з відходів.


Від Author

Коментарі закриті.