10 березня відбулося засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Тальнівської міськради на Черкащині. Розглянули 7 питань, на яких обговорили аварійну систему опалення в одному із навчальних закладів громади, забезпечення пожежної безпеки закладів тимчасового або постійного проживання внутрішньо переміщених осіб, готовність територіальної громади до забезпечення пропуску льодоходу, повені та дощових паводків, функціонування добровільної пожежної охорони, запобігання виникнення пожеж у житловому секторі та запобігання пожеж у природних екосистемах під час пожежонебезпечного періоду 2023 року, пише http://dzvin.media

Найактуальніші питання на комісії стосувалися саме пожежної безпеки. Проаналізувавши виникнення пожеж на території Звенигородського району у 2022-2023 роках, виявили показник збільшення пожеж у житловому секторі, де навіть є один загиблий. Значна частина пожеж припадає саме на житловий сектор сільських населених пунктів району. Така тенденція обумовлена нехтуванням громадянами елементарних правил пожежної безпеки у побуті.

– У Тальнівській громаді є випадок травматизму в результаті пожежі і випадок загорання через дитячі пустощі, які призвели до пожежі житлового будинку. Щодо недотримання правил безпеки в побуті – ми проводимо роз’яснювальну роботу серед населення, але у нас лише два інспектори, які не можуть встигнути все. І хотілося аби нам допомогли старости та адміністратори проводити цю роботу, – зазначив Олег Жовноватий, головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Звенигородського районного управління ГУ ДСНС у Черкаській області.

Тож на комісії вирішили продовжити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення шляхом проведення рейдових відпрацювань та особливу увагу звертати на соціально незахищені верстви. Також погодили залучення освітян до роботи із інформування дітей у школах стосовно протипожежної безпеки.

– Діти – найбільш вразливі, адже їм все цікаво. Вони хочуть щось підпалити, іноді граючись, іноді так хочуть допомогти батькам, – додав Олег Жовноватий.

Тальнівська громада нині займає друге місце по кількості пожеж у районі:

З настанням теплої погоди, як і щороку, на території громади розпочнуться масові випадки самовільного випалювання сухої рослинності, залишків опалого листя. У воєнний стан це прирівнюється до диверсійної діяльності. У Звенигородському районі протягом 2022 року до відповідальності за таке порушення було притягнуто 19 осіб, а з початку 2023 року 1 особу. Незважаючи на це, люди продовжують палити суху рослинність. Міський голова Василь Сідько наголосив на тому, що такі дії тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від 3060 грн до 6120 грн та на посадових осіб від 15300 грн до 21420 грн.

Від Author

Коментарі закриті.