Рішення про встановлення вартості харчування дітей у закладах дошкільної освіти міста Черкаси на 2023 рік ухвалив виконавчий комітет, інформує пресслужба Черкаської міської  ради. 

З 1 січня 2023 року вартість харчування збільшиться майже на 70%. Для дітей ясельних груп садочків загального типу вартість одного дня на одну дитину становитиме 70,53 грн, для дітей садових груп – 94,70 грн. Для санаторного ДНЗ №74  – для ясельних груп 111,08 грн, садових груп – 153,15 грн.

«Вартість харчування значно збільшена у зв`язку з тим, що значно зросла вартість продуктів. Для того, щоб виконати нове перспективне меню, яке було складено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №305, для закупівлі продуктів харчування потрібно було збільшити і вартість харчування», – пояснив директор департаменту освіти та гуманітарної політики Богдан Бєлов.

Також було встановлено вартість батьківської плати. Вона залишається незмінною  – це 60% від встановленої вартості харчування.

«Варто зазначити, що у Черкасах розмір батьківської плати є найнижчим у порівнянні з іншими містами України. По інших містах вона сягає і 70%, і 80%, і 100%. Щодо якості харчування – то вона одна з найкращих в Україні», – зазначає заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

Також цим рішенням встановили безкоштовну вартість харчування для категорійних дітей. А саме:
– дітей-сиріт;
– дітей, позбавлених батьківського піклування;
– дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних групах;
– дітей з інвалідністю;
– дітей із сімей, які отримують допомогу’ відповідно до Закону України «ГІро державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
– дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
– дітей з числа осіб, визначених у статті 10,10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
– дітей із сімей учасників оборони України у зв’язку із військовою агресією Російської федерації проти України;
– дітей, які зараховані у дошкільні навчальні заклади спеціального типу (ДНЗ № 7, 13, 29); у спеціальні групи закладів дошкільної освіти комбінованого типу (ясла-садок) № 23, 27, 31, 35; у спеціальні групи дошкільних навчальних закладів (ясла-садок) комбінованого типу № 54, 83; у дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) санаторного типу № 74.

Від admin

Коментарі закриті.