Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Асоціацією міст України (АМУ) запустив програму прямої грошової допомоги для вирішення гострих потреб, захисту та підтримки сімей з дітьми, які постраждали від війни на місцевому рівні. Про це інформує консультант із комунікацій Черкаського РВ АМУ Лариса Булка.

Із введенням воєнного стану в Україні з 24.02.2022 року через місто Умань, яке знаходиться на перетині головних автомагістральних шляхів країни, проїхало понад 125 тис. біженців. З них, станом на вересень 2022 року, залишилися в місті на тимчасове проживання понад 10 тис. осіб, в тому числі 2,6 тис. дітей.

Місто Умань, яке є з 2018 року учасником ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді», отримало 50 тис. доларів США на реалізацію проєкту «Надзвичайне реагування на підтримку дітей, постраждалих від збройних конфліктів, шляхом грошових переказів територіальним громадам, які включені до Ініціативи «Громади, дружні до дітей та молоді», який направлений на підтримку та забезпечення належних умов життя сімей з дітьми, які внаслідок воєнної агресії опинилися у складних життєвих обставинах та перебували в місцях компактного проживання, як подобово, так і на короткотривалий час.

У рамках проєкту:

  • надано продуктові та санітарно-гігієнічні набори 975 сім’ям з дітьми, які проживають у громаді, з них 1459 дітей;
  • облаштовано соціальний готель на 8 квартир з 30 ліжко-місцями для транзитного перебування і тимчасового проживання сімей ВПО. Протягом серпня-вересня 2022 року в соціальних готелях транзитно перебувало 1981 осіб, з них 828 дітей, забезпечено житлом для тимчасового проживання 99 осіб, з яких 54 дітей;
  • закуплено обладнання та приладдя для кухні Центру інтегрованих соціальних послуг, де готується гаряча їжа для тих, хто тимчасово проживає та транзитно перебуває в громаді;
  • постійно надається соціоемоційна, психологічна допомога усім потребуючим, проводяться арт-терапевтичні, розвиваючі заняття для дітей, майстер-класи, підготовка до школи тощо. Охоплено в заняттях 1504 дитини.

Соціальні працівники та психологи стали надійним тилом для постраждалих, допомагаючи пережити жахи війни та знайти сили жити далі. А спільно з міжнародними партнерами й надалі працюватимуть для забезпечення соціального захисту та підтримки постраждалих внаслідок російської агресії.

Від admin

Коментарі закриті.