На Черкащині роботодавці почали отримувати компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених громадян (відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331).

Після опрацювання заяв роботодавців, станом на 26 травня в Черкаському обласному центрі зайнятості прийнято 98 позитивних рішень за працевлаштування 166 людей, які виїхали із зони активних бойових дій. Наразі 15 роботодавців вже отримали компенсації за 23 працівників.

Про це повідомив директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Окрім цього, керівник установи зауважив, що компенсація витрат надається роботодавцю за кожного працівника, якого працевлаштували на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом.

Зі свого боку роботодавець має перебувати на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Важливою умовою є подання податкової звітності за IV квартал 2021 р. або річної звітності за 2021 рік. Розмір встановленої зарплати працівника не може бути нижчим за розмір мінімальної, встановленої законодавством. 

До слова, підприємства, що подали відповідні заяви провадять свою діяльність у галузях: сільського господарства, переробної промисловості, оптової та роздрібної торгівлі тощо.

Важливим є й те, що така фінансова допомога не оподатковується. Програма діє на період воєнного стану та впродовж 30 календарних днів після його закінчення. 

«З початку повномасштабної війни в Україні і по 24 травня 2022 року до Черкаської обласної служби зайнятості звернулися 2710 внутрішньо переміщених громадян, 1222 наших співвітчизника отримали статус безробітних. Переважно це жителі Києва, Київської, Луганської, Донецької та Харківської областей, які перед цим працювали: юристами, менеджерами, спеціалістами державної служби, інженерами, викладачами, лікарями, продавцями, кухарями тощо. На сьогодні працевлаштовано  207 переселенців. Зокрема, роботою забезпечені: лікарі різних спеціалізацій, медичні сестри, економісти, трактористи, слюсарі, водії, юрисконсульти та ін. Серед наявних нині 348 вакансій, є пропозиції роботи, як для кваліфікованих працівників, так і для людей, які не мають кваліфікації, а самі клієнти обирають те, що їм найбільше підходить», – резюмує Григорій Дендемарченко.

До теми: щомісячна компенсація становить 6500 гривень за кожного працевлаштованого. Щоб отримати виплату, у працевлаштованої людини має бути довідка ВПО, оформлена після 24 лютого. Тривалість надання такої компенсації не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування людини.

Нині роботодавці можуть самостійно подати заяву для отримання компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб через «Портал Дія».

Послуга безкоштовна та займає приблизно 5 хвилин: https://diia.gov.ua/services/kompensaciya-za-pracevlashtuvannya-vpo.

Потім заява опрацьовується та проходить варифікацію отримувачів такої допомоги (роботодавця та найманого працівника).

Від admin

Коментарі закриті.