У Черкасах не продовжили дію програми підтримки роботи комітетів самоорганізації населення. Таке рішення ухвалили 30 березня на засіданні голів місцевих політичних фракцій, розповів Суспільному секретар міської ради Юрій Тренкін.

Із його слів, таке рішення допоможе зекономити шість мільйонів гривень із бюджету міста.

“Завтра (31 березня – ред.) спливає термін дії програми комітетів самоорганізації населення, у зв’язку з цим необхідно було її або продовжити, або ні. На засіданні під головуванням міського голови погоджувальної ради, голів фракцій одноголосно було прийнято рішення не продовжувати дію програми”, – розповів Тренкін.

За його словами, таке рішення пов’язане із великим дефіцитом бюджету. Втім воно не означає, що комітети самоорганізації тепер не працюватимуть:

“Жоден комітет самоорганізації населення не закривається. Вони працюватимуть й надалі, тільки не буде виплачуватись зарплата голові комітету і секретарю комітету. Якщо ми кажемо про волонтерство, то воно має бути на засадах безоплатних”, – пояснив посадовець.

Голова комітету самоорганізації “Лісовий” Надія Медведенко працює в 12 років, тож вважає, що комітети мають утримувати:

“Повинне бути фінансування. Ці приміщення повинні утримуватися, на них нараховуються комунальні послуги. Я дванадцять років працюю в комітеті самоорганізації. Мене мої мешканці всі знають, до мене приїжджають люди, багато в місті Черкаси, люди довіряють комітетам”, – розповіла жінка.

Довідково:

У Черкасах 18 комітетів самоорганізації населення. До їхніх повноважень належить:

  • представляти разом з депутатами інтереси жителів мікрорайону в міській раді та її органах;
  • вносити у пропозиції до проєктів програм соціально-економічного і культурного розвитку міста та проєктів міського бюджету;
  • здійснювати контроль за якістю надаваних громадянам мікрорайону житлово-комунальних послуг та за якістю проведених у зазначених жилих будинках ремонтних робіт;
  • організовувати допомогу громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, сім’ям загиблих військовослужбовців, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, а також іншим вразливим групам населення;
  • сприяти правоохоронним органам у забезпеченні ними охорони громадського порядку;
  • розглядати звернення громадян, вести прийом громадян;
  • сприяти депутатам в організації їхніх зустрічей з виборцями, прийому громадян і проведенні іншої роботи у виборчих округах.

Від admin

Коментарі закриті.