Черкаський «Азот», що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, вийшов на 100% завантаження виробничих потужностей.

Повне завантаження потужностей підприємства стало можливим після закінчення капітальних ремонтів цехів карбаміду (М-2) та аміаку (А-5).

На початку жовтня Черкаський «Азот» був завантажений на 50-60% у зв’язку з реалізацією програми капітальних ремонтів.

«Ми завершили досить масштабний проєкт – капітальний ремонт з елементами модернізації технологічного обладнання цеху М-2 з виробництва карбаміду. Цей проєкт тривав 1,5 місяці. Його мета – збільшення потужностей цеху та досягнення економії енергоресурсів. Нині цех успішно пройшов пускові операції і виходить на планові навантаження. На скільки нам вдалося збільшити виробіток карбаміду та зменшити витратні показники, ми побачимо в процесі виробництва, адже впроваджено низку інновацій», – розповів Віталій Скляров, Голова Правління ПрАТ «АЗОТ».

Серед найважливіших робіт капремонту від яких очікується економічний ефект – заміна конденсатора вузла синтезу Е­202 на новіший і сучасніший та модернізація турбокомпресора К­104.

«У червні­-липні цього року була проведена подібна модернізація в цеху М-6 з виробництва карбаміду. В результаті добовий виробіток карбаміду збільшився більш ніж на 8% (до 1350 тонн). Це хороший результат. Крім того, вдалося забезпечити ефективне використання пари, електроенергії та зниження витратних коефіцієнтів», підкреслив Віталій Скляров.

Також у листопаді було завершено капітальний ремонт цеху А-5 з виробництва аміаку. Це був відновлювальний ремонт з діагностикою та заміною окремих деталей і частин обладнання, які цього потребували. Це дасть можливість цеху безперебійно працювати на планових виробничих потужностях, випускаючи до 1580 тонн аміаку на добу при проєктній потужності – 1700 тонн. 

Проведення капітальних ремонтів забезпечить ефективну роботу цехів та економію енергоресурсів. А весь комплекс заходів з модернізації та заміни устаткування дозволить наростити обсяги виробництва продукції.

У 2020 році в Черкаський «Азот» було інвестовано 324,1 млн грн. капітальних інвестицій.

На підприємстві працюють цехи з виробництва аміаку: А-3 (проєктна потужність – 1200 т/добу, працюють 2 агрегати) і А-5 (1700 т/добу). Цехи з виробництва карбаміду М-2 (потужність – 1000 т/добу) і М-6 (1000 т/добу). Цех з виробництва азотної кислоти М-5 (3240 т/добу, працюють 9 агрегатів). Цех з виробництва аміачної селітри М-9 (2970 т/добу), виробництво КАС (3000 т/добу), інші структурні підрозділи.

Від admin

Коментарі закриті.