Територіальні громади Черкащини звернулись до «своїх» народних депутатів України з проханням не допустити вилучення у місцевих бюджетів невикористаних залишків освітньої державної субвенції й не дозволити Мінфіну та місцевим держадміністраціям права ініціювати зупинку рішення муніципалітетів.

«Експерти АМУ детально аналізували зміни до Бюджетного кодексу України та виявили низку «нововведень», що призведуть до скорочення джерел доходів для місцевих громад. Цей факт викликав занепокоєння і змусив представників органів місцевого самоврядування, звернутись до законотворців із закликом захистити інтереси громад. Крім того, для захисту інтересів місцевого самоврядування Асоціація міст України відпрацювала з Міністерством фінансів України своє бачення змін до Бюджетного кодексу і сподівається, що у процесі доопрацювання законопроєкту №6062 до другого читання її пропозиції будуть враховані», – повідомляє консультант з бюджетних питань Черкаського РВ АМУ Олена Кулик.

У листах до народних депутатів представники ОМС звернули увагу парламентарів на наступне: «Проектом закону №6062 передбачається перенесення джерел фінансування доходів бюджету розвитку в загальний фонд. Таким чином, доходи розвитку будуть спрямовані на поточні витрати – фонд заробітної плати, утримання та ін. Також законопроект дозволяє забирати у місцевих бюджетів невикористані залишки освітньої державної субвенції, що заборонить місцевій владі використовувати можливість накопичення цих грошей. Запропонований урядом законопроект також значно розширює контрольні функції Міністерства фінансів і місцевих державних адміністрацій. Їх чиновники зможуть через суд зупиняти рішення місцевих рад про бюджет, причому не доведеться навіть чекати закінчення судового розгляду. Законопроектом пропонується направляти до держбюджету 70% доходів від викупу комунальної землі. Також вилучення терміну «бюджет розвитку» зі статей Бюджетного кодексу позбавить органи місцевого самоврядування права на депозитне розміщення в банках».

За результатами обговорення Парламент прийняв рішення зняти з розгляду урядовий Законопроект №6062. Однак він і надалі продовжує знаходитись в Верховній раді і може бути винесений на розгляд для прийняття рішення вже на найближчих пленарних засіданнях ради.

Від admin

Коментарі закриті.