Монастирищина багата талановити людьми, але про них мало хто знає. Наша розповідь буде про Юрія Митрофановича Щербину – жителя с.Нове Місто, який понад 50 років свого життя присвятив токарській справі.

Життя Юрія Митрофановича було непростим з життєвими випробуваннями та перепонами. Народився чоловік в с. Нове Місто 23 жовтня 1943 року в родині колгоспників. Працювати розпочав рано, ще з 13 років, адже мав трьох братів і був змушений допомагати батькам. Та, як би складно не було, Юрій закінчив школу і пішов на курси трактористів, а згодом вступив на навчання до Комунарського професійно-технічного училища. Навчання закінчив на відмінно й отримав професію токаря-універсала.

За відмінні знання, раціоналізаторські здібності, швидкість та якість роботи керівництво запропонувало Юрію Щербині залишитися в училищі працювати майстром виробничого навчання, але далеко від рідного дому чоловік не зміг – тому повернувся на Монастирищину. Тут працював у Сільгосптехніці, Монастирищенському машинобудівному заводі, довгий час трудився в міжколгоспному об’єднанні з будівництва.

З 1987 року Юрій Митрофанович розпочинає працювати майстром виробничого навчання Монастирищенського професійно-технічного училища, адже має золоті руки й бажання передати свої вміння з токарської справи молоді.

Так в роботі й промайнули літа та серце тішить й звеселяє душу любляча родина – дружина Любов Федорівна? з якою у мирі та злагоді прожили вже 56 років, доньки Віта та Світлана, двоє дорослих онуків. Всякого у житті бувало, але токарська справа постійно супроводжує Юрія Щербину.

Його натруджені руки й дотепер не знають спочинку, адже улюблена справа вабить і нині. Після виходу на заслужений відпочинок вдома Юрій Митрофанович облаштував свою маленьку майстерню, де й дотепер частенько пропадає.

Чоловік відзначає, то токарський станок – це його життя, насолода та віддушина. Хоча з роками й стає важче працювати, але й донині Юрій Митрофанович допомагає багатьом, хто звертається до нього за допомогою – виготовити деталі, допомогти порадою тощо.

За словами Юрія Щербини, щоб бути хорошим токарем, потрібно любити свою роботу і мати творчу жилку.

Від admin

Коментарі закриті.