19 травня у Черкаському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «Фінансове забезпечення територіальних громад: законодавчі ініціативи щодо збільшення та справедливого зарахування частки ПДФО до місцевих бюджетів».

Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Практикум транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Черкаського РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон». 

Учасники: міські, селищні, сільські голови ОТГ, їх заступники, керівники та спеціалісти профільних управлінь та відділів.

На початку заходу з вітальним словом до учасників виступила виконавчий директор Черкаського РВ АМУ Віталія Повісьмак.

Модератором заходу виступив Олександр Шокот, консультант з бюджетних питань Черкаського РВ АМУ.

Під час практикуму учасники розглянули такі питання:

– законодавчі ініціативи АМУ щодо збільшення та справедливого зарахування частки ПДФО до місцевих бюджетів  (законопроекти № 5066 та №5066-1).

– законодавчі ініціативи АМУ щодо удосконалення механізму перерахування ПДФО  до бюджетів місцевого самоврядування (законопроєкти №5244-3 та №5364)

– законодавчі ініціативи АМУ щодо недопустимості вилучення з місцевих бюджетів роздрібного акцизу на тютюн.

Модератор Олександр Шокот зазначив: «Законопроєктами (№5066 та №5066-1) пропонується збільшити, починаючи із 2022 року, відсоток зарахування ПДФО до доходів загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад із 60 до 65 відсотків. Законопроект №5066 передбачає таке збільшення для бюджетів громад за рахунок відповідного зменшення відсотка зарахування податку до державного бюджету, а законопроект №5066-1 – за рахунок відповідного зменшення відсотка зарахування податку до обласних бюджетів.  Що стосується законопроєктів (№5244-3 та №5364), які передбачають забезпечення сплати ПДФО саме за місцем розміщення виробничих потужностей, а не за місцем реєстрації головного офісу відповідних підприємств/організацій, то окрім унормування поняття «відокремлений підрозділ», законопроєкт пропонує встановити контроль з боку контролюючих органів за дотриманням платниками вимог податкового законодавства в частині порядку сплати ПДФО до відповідних місцевих бюджетів за їх місцезнаходженням, та запровадити відповідальність для платників за порушення порядку сплати податку до відповідних місцевих бюджетів. Ще одне важливе питання для органів місцевого самоврядування, яке відстоює АМУ – це  вилучення з бюджетів громад 5% роздрібного акцизу з тютюну. Цього допустити не можна, адже тоді муніципалітети позбудуться 2,4 мільярди гривень доходів, в тому числі громади Черкащини недоотримають більше 100 млн.грн».

На завершення онлайн-практикуму модератор відповів на  питання, що цікавили представників громад.

 

 

 

Від admin

Коментарі закриті.