Влада хоче перекласти сплату частини акцизу з роздрібного продажу тютюнових виробів на великих гравців, проте таким чином на місцевому рівні влада може втратити 2,4 мільярда гривень.

Наразі роздрібні торговці – кіоски і магазини, які продають цигарки – сплачують п’ять відсотків «тютюнового» податку, що йде до місцевих бюджетів. Проте урядовим законопроєктом хочуть перекласти це зобов’язання на великих гравців – виробників та імпортерів тютюнових виробів.

Справа у тім, що перерозподіл акцизу на місцеві громади, як передбачається в документі, буде відбуватись через державний бюджет. Запропонований механізм, вважають в Асоціації міст, не може забезпечити справедливе зарахування податку до місцевих бюджетів. 

На місцевому рівні влада може втратити близько 2,4 мільярда гривень наголошує виконавчий директор Асоціації міст України Олександр СЛОБОЖАН:

Всі пропозиції податкової реформи в частині місцевих бюджетів ми з Міністерством фінансів відпрацювали і їх підтримуємо, оскільки вони приведуть до збільшення надходжень громад. Ми навіть звернулися до ОПУ, щоб їх розглянув Президент як невідкладні. На жаль, на фініші обговорення окремі лобісти, прикриваючись іменем Президента, заклали в концепцію положення щодо вилучення з бюджетів громад п’ять відсотків роздрібного акцизу з тютюну. Ми це категорично не підтримаємо, бо втрати муніципалітетів становитимуть 2,4 млрд грн. А справедливих компенсаторів для кожної громади Мінфін не зможе запровадити. Ми проходили це з акцизом на пальне. Такі норми вигідні власникам роздрібних мереж, які не хочуть адмініструвати місцевий акциз з тютюну. Не думаю, що тютюнові кампанії будуть підтримувати таку ініціативу. Сьогодні вони мають на своєму боці всі громади, які боряться з нелегальним обігом сигарет, бо отримають акциз із легально проданих цигарок. У разі якщо муніципальну владу позбавлять місцевого акцизу з тютюну, то їй простіше буде підтримати ініціативи про жорсткі обмеження продажу тютюнових виробів на території громад. Хто тоді програє більше: виробники, ритейл (походить від англійського слова retail, що в перекладі означає «роздрібний», вживають як синонім терміну «роздрібна торгівля»), Мінфін? Думаю, питання риторичне – всі”.

Громади Черкащини недорахуються у своїх бюджетах майже 100 млн.грн.

«Уряд намагається вилучити з бюджетів громад п’ять відсотків роздрібного акцизу з тютюну. Це відчутні втрати для громади Черкащини. Наразі громадам необхідно виважено підходити до прийняття кожного рішення щодо фінансування освітніх, медичних, соціальних, культурних послуг жителям громади. Вже зараз громади зіткнутися із загрозою подальшої вимушеної оптимізації освітньої мережі, що в першу чергу стосується малокомплектних шкіл. Ми категорично проти такої законодавчої ініціативи. Сподіваємось, що народні обранці, захищаючи інтереси громад, продемонструють позицію щодо непідтримки таких нищівних зміни до законодавства», говорить Володимир Тірон, Кам’янський міський голова, член правління Асоціації міст України.

«Законопроєктом фактично пропонується обмеження джерел наповнення бюджетів органів місцевого самоврядування. Цього допустити не можна. Змешення надходжень у бюджети громад – це недофінансована соціальна сфера, заклади освіти, охорони здоров’я, культури, заходи благоустрою. Вилучення з бюджетів громад роздрібного акцизу з тютюнових виробів позбавить місцеві бюджети стабільних джерел надходжень та спричинить значний ріст корупційних ризиків та ухилень від сплати даного податку. Адже місцеві громади більше зацікавлені збирати роздрібний акциз і примушувати працювати точки продажу офіційно без зловживань», – переконаний Василь Микитенко, Мліївський сільський голова.

Від admin

Коментарі закриті.