31 березня 2021 року Окружний Адміністративний суд м.Києва скасував рішення МКМТ від 22 червня 2020 року про відмову від введення квот на імпорт азотних і складних добрив.

Суд прийняв рішення за позовом ПрАТ «Азот» (Черкаси).

Серед аргументів позивачів для скасування рішення МКМТ був прийнятий судом той факт, що рішення про завершення розслідування без застосування спеціальних заходів було необґрунтованим і суперечило національним інтересам згідно статті 17 Закону «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну» від 23.03.2000 р.

Крім того, в ході прийняття рішення МКМТ були допущені серйозні процедурні порушення.

Позивач в суді посилався також на те, що Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі безпідставно продовжила спецрозслідування, а згодом безпідставно і бездоказово відмовилася вводити квоти, повністю проігнорувавши об’єктивні висновки, зроблені Мінекономрозвитку, матеріали розслідування і фактичний стан галузі.

Суд скасував рішення МКМТ від 22.06.20 року та зобов’язав Комісію взяти до уваги висновки Мінекономіки, що обґрунтовують доцільність введення таких квот.

«Рішення суду абсолютно вірне, оскільки відмова МКМТ обмежити ввезення імпортних добрив привів до скорочень персоналу на всіх найбільших українських підприємствах. Лобістське рішення, прийняте МКМТ минулого року, було вигідно іноземним виробникам і імпортерам їх продукції. Воно не несприятливо для всіх хімічних підприємств країни. Навіщо в Україні запускати імпортні добрива, якщо українські виробники самі цілком можуть забезпечити український АПК азотними добривами, які повністю відповідають міжнародним стандартам.

Упевнений, що розвиток усієї економіки країни у 2021 і 2022 році залежатиме від розвитку національної хімічної промисловості. Проте значне зростання в хімії – уряд отримає тільки за умови ефективного захисту власного товаровиробника.

Введення квот на імпорт добрив створить попит на український продукт і дозволить українським підприємствам, таким, як Черкаський «Азот» продовжити розпочаті інвестиційні програми», – прокоментував Голова правління «Черкаського «Азоту» Віталій Скляров.

Від admin

Коментарі закриті.