Команда Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації започатковує підготовку проєкту обласної програми з розвитку та підтримки органічного виробництва в регіоні, вивчає позитивний досвід у цій сфері та запрошує охочих долучитись до перспективного напрямку діяльності.

Про це інформуює пресслужба облдержадміністрації.

Процес переходу від неорганічного до органічного виробництва потребує часу (за виключенням виробництва органічних харчових продуктів і заготівлі органічних об’єктів рослинного світу) та додаткових витрат для охочих перепрофілювати своє господарство в майбутньому. У досвіді багатьох європейських країн перехід сільгосппідприємств на засади органічного виробництва здійснювався із залученням державних коштів. Така підтримка планується й в Україні з 2021 року.

Кількість прихильників такого напрямку господарської діяльності ще досить нерівномірно розподілена між регіонами нашої держави. Так, у Черкаській області господарюють 17 операторів (станом на 01.12.2020),які здійснюють органічне виробництво та/або обіг органічної продукції відповідно до вимог законодавства у цій сфері. Водночас в інших суміжних регіонах їх кількість значно більша: у Полтавській області їх 27, Вінницькій – 64, Київській – 83.

Від admin

Коментарі закриті.