В області щороку інвентаризують накопичені на території Черкащини непридатні агрохімікати. Це дозволяє контролювати зміни в їх кількості та оцінювати стан зберігання. Наразі збільшення обсягів таких відходів на території області не встановлено.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, найбільше непридатних пестицидів станом на 01.01.2020 зберігалось в адміністративних межах смт Єрки Катеринопільского району – майже 240 тонн. Актуальним це питання є й для села Охматів Жашківського району, с.Неморож і с.Гусакове Звенигородського району, с.Княжа Криниця Монастирищенського району, с.Колодисте і с.Заліське Тальнівського району, с.Чорнявка, с.Худяки, с.Дубіївка, с.Леськи Черкаського району (дані наведено відповідно до адміністративно-територіального устрою, що діяв на той час).

Здійснюють облік у межах Обласної програми охорони навколишнього природного середовища, яку координує Департамент агропромислового розвитку.

До співпраці з районними державними адміністраціями в цій роботі долучились сільські ради та об’єднані територіальні громади, на території яких зберігаються непридатні агрохімікати та до компетенції яких віднесено вирішення питань у сфері поводження з небезпечними відходами відповідно до законодавства.

Від admin

Коментарі закриті.