Результати виборів, новий виконком, депутати, секретар міськради, коаліція депутатського корпусу та роль “батьківщинців” у нових політичних реаліях Черкас.

Про це все голова Черкаської обласної організації ВО “Батьківщина” Юрій Тренкін поспілкувався зі Zmi.ck.ua

Результат партії на останніх місцевих виборах:

 – Загальнообласний показник “Батьківщини” – це 12 %. Наші представники присутні у всіх 4 районних радах, в обласній раді 7 депутатів, у Черкаській міській раді – 4 депутати.  Результат у Черкасах – це окрема історія, оскіьки він є викривленим. На це вплинуло декілька факторів, зокрема й те, що багаторічний очільник обласної організації партії Анатолій Бондаренко незадовго до старту виборчого процесу вирішив змінити політичну силу. А за такий короткий період ми не змогли знайти достойного кандидата на посаду міського голови Черкас, який би реально позмагався за перемогу, а не був у якості статиста. Я вважаю, що якби Бондаренко залишився у “Батьківщині”, то наш результат у Черкасах був не менше 30 %. Саме таку тенденцію показувала соціологія ще влітку.

Чому Юлія Темченко та Світлана Бєлова відмовились від мандату депутата міськради:

 – Наші жінки є професіоналами у своїй справі (Темченко є директоркою музичної школи №1, а Бєлова очільницею садочку №89, – Ред). Вони чітко проаналізували, що в них не вдасться продовжувати ефективно працювати у своїх галузях і достатньо часу приділяти депутатським обов’язкам. Тому вони віддали перевагу роботі. На мою суб’єктивну думку,  коли депутат ще працює у органах місцевого самоврядуванні – це не є правильним, оскільки все рівно буде відбуватися певний лобізм тієї галузі, де він працює.

– Не маємо нічого проти Валерія Міняйла, але за нього проголосували лише 60 виборців на окрузі, а за того ж Юрія Тренкіна більше 900 чи Олексія Мельника, якого підтримали більше 500 виборців. Чиї інтереси тоді представлятиме Міняйло у міській раді?

– Так, я розумію, що цієї цифри не достатньо і рівень підтримки жителями має бути більшим. Але такими є нинішні реалії. Після Темченко і Бєлової наступним у виборчому списку йде Міняйло. Я переконаний, що новий виборчий кодекс є повністю абсурдним. Більше заплутанішої системи ще треба вигадати. Часто люди не могли розібратися, як правильно голосувати.

Більшість в новій каденції міської ради:

– Переконаний в тому, що всім новообраним депутатам потрібно працювати заради розвитку міста Черкаси. Ми депутати міської ради, і незалежно від партійної приналежності, маємо вирішувати конкретні місцеві проблеми. Тому я бачу об’єднання депутатів не навколо загальноукраїнської політики. Наступний рік буде фінансово дуже непростим для міста, адже у зв’язку із пандемією ми не доотримаємо в бюджет близько 200 мільйонів гривень. Тож закликаю депутатів гуртуватися. Це буде зробити набагато простіше, оскільки до міської ради пройшли здебільшого нові люди. І я бачу по персоналіям, що вони не будуть керуватися принципом “чим гірше – тим краще”.

Формування нового виконкому та обрання секретаря міськради:

 – Думаю, що із цим не має бути якихось особливих проблем.  Наприклад, “Батьківщина” готова делегувати у виконком своїх спеціалістів, які мають теоретичні та практичні знання. Звісно, що за їхні дії ми будемо нести політичну відповідальність. По конкретним персоналіям поки не готовий говорити. Наша фракція, як і в попередні роки, орієнтується виключно на конструктив та розвиток Черкас.

– Є інформація, що ви також претендуєте на посаду секретаря міськради…

– Не буду приховувати – ця відповідальна посада мені цікава. Маю чималий управлінський, депутатський досвід. П’ять років очолював бюджету комісію. Тому я готовий стати секретарем Черкаської міської ради, але за певних умов:

1) Цього має хотіти міський голова, зокрема бачити в мені людину, що стане помічником у розвитку Черкас.

2) Це має підтримати більшість депутатського корпусу.

Від admin

Коментарі закриті.