Нещодавно для Третьої міської лікарні придбали ангіограф. Це вартісне обладнання допоможе лікувати інфаркти та інсульти жителям Черкас. Проте раптом СБУ висунула підозру, що під час закупівлі ангіографа були порушення, які призвели до переплати. Керівнику лікарні Олександру Федоруку силовики повідомили про підозру у службовій недбалості. І поширюється інформація, що безпідставно дискредитує очільника, пише сайт “Про Головне“.

Ситуацію прокоментував заступник директора Третьої міської лікарні, голова Асоціації лікарів м.Черкаси Віталій Григор’єв. 

«Дуже прикро, що СБУ відкриває кримінальну справу проти одного з лідерів медичної галузі міста, дуже мудрого керівника, який реально змінює лікарню на очах, це дуже боляче.

В лікарні інтенсивного лікування 2-го рівня, до якою ми прагнемо, однією з обов’язкових умов є наявність агіографа для лікування інсультів, інфарктів, судинних порушень. Тому потреба в ангіографі – нагальна.

Лікарня готувалася довгих три роки до придбання ангіографа, проводилася робота із пошуку коштів, і два роки неможливо було провести тендер, тому що відбувалась запекла боротьба між постачальниками. Тільки в цьому році з`явилася можливість виділити кошти на його придбання.

Закупка здійснювалася згідно закону про державні закупівлі, всі норми були дотримані, юридично все було правильно, технічні вимоги були дотримані. Переможцем стала фірма, яка виставила найменшу на той момент ціну – 14 млн. 800 тис. грн.

На даний час на ринку є близько 6 виробників такого обладнання – не «липових», а тих, що його можуть реально поставити. Середня ринкова вартість ангіографа на сьогодні – 22 млн грн.

Закупівля здійснювалася по системі Prozorro, і 14,8 млн грн. – це найуспішніша ціна той момент. Виробник тільки заходив на територію України, це була його перша поставка. Його ціна виявилася найнижчою. Цей постачальник виграв перше місце на абсолютно законних підставах.

Основним звинуваченням СБУ є те, що ціна придбання була завищена. Проте це, навпаки, була найуспішніша покупка за останні роки. Ми зекономили, як мінімум, 7 млн.грн., або й набагато більше.

Для прикладу, в Умані нещодавно запустили роботу ангіографа. Він коштував 22 млн.грн. 12 млн грн. витратили на ремонтні роботи для підготовки приміщення. Ще 4 млн грн – на обладнання, яке необхідне для роботи цього ангіографа. Сумарно це склало 38 млн грн. Це офіційна інформація. А нам він обійшовся: 14,8 млн закупка і 600 тисяч – ремонт приміщення, загалом виходить 15,4 млн.грн. Тобто фактично Черкасам ангіограф обійшовся на 22,5 млн.грн. дешевше, ніж Умані. Тож про яку переплату і які підозри у службовій недбалості взагалі може йти мова?!

В основі звинувачення правоохоронних органів була експертиза ринку, у якій зазначається, що десь є ангіографи по 11 млн.грн. Проте ця інформація невірна. За таку ціну їх просто немає.

Нині ангіограф у Третій міській лікарні введений в експлуатацію. Це потужний крок до розвитку нашої лікарні. За допомогою цього обладнання ми зможемо врятувати багато життів наших містян, які страждають від серцево-судинних хвороб.

Ситуація із висунутими звинуваченнями на сьогодні виглядає просто цинічно. Адже цю справу відкрили саме в той період, коли у Черкасах склалася загрозлива ситуація по ковіду, і лікарня несе найбільше навантаження по лікуванню цих хворих. У такий складний час замість підтримки від держави лікарня отримує додаткові проблеми. Це просто обурливо. Це демотивує робити рух вперед. Враження, що краще нічого не робити і виправдовуватись перед суспільством», – говорить Віталій Григор’єв.

Від admin

Коментарі закриті.