Сухий та теплий початок цьогорічної осені був зумовлений пануванням гарантів атмосферної стабільності – антициклонів. Після приходу метеорологічної осені 18 вересня, що відповідає середнім строкам на Черкащині, вони підтримували традиції «бабиного літа» з високими температурами вдень та заморозками вночі.

Про це повідомляє «Прочерк» з посиланням на начальника Черкаського обласного гідрометцентру Віталія Постриганя.

Нарешті з 27 вересня, циклони з Північної Атлантики почали диктувати свої умови. Пройшла перша серія атмосферних фронтів із дощами у супроводі гроз та посиленого вітру. Минулої доби по області випало від 4 до 12 мм і лише в Смілянському районі 23 мм опадів або 60% місячної норми. Ці дощі дещо покращили зволоження верхнього шару грунту та в чотирьох районах області (Канівський, Смілянський, Уманський та Жашкіський) списали показник пожежної небезпеки до 1 класу.

За прогнозом синоптиків, впродовж робочого тижня домінуватиме циклонічний характер погоди. А це значить, що атмосферні фронти циклону з південного заходу «ZORA» зумовлять чотириденні порції дощів. Найбільш інтенсивні – у середу. Дощі знизять температурні показники вночі 5-10º, вдень 16-18º.

У наступні вихідні виступ антициклону зі сходу припинить дощі та дещо підвищить температурний фон.

А що чекати від жовтня в цьому році?

Жовтень на Черкащині – місяць поступового завмирання в природі. Зі зменшенням висоти сонця температурний фон у порівнянні із вереснем знижується на 6º. Середня температура жовтня становить 8º. Середні дати переходу середньодобової температури через: +10º (закінчення вегетації теплолюбних рослин) – 5 жовтня, +8º (початок опалювального сезону) – 15 жовтня; +5º (закінчення вегетації всіх рослин) – 28.10. В останні 20 років в жовтні зареєстрована найвища температура +28º та найнижча – 9º морозу – у 2001 р.

Середня кількість опадів в цьому місяці невелика і становить по області 27-30 мм.

В цьому році жовтень обіцяє бути контрастним щодо температурного фону, від досягнень максимумів 24-26º в першій декаді місяця до заморозків 3-6º в другій половині місяця. Опади – в межах та дещо нижче норми.

Всередині місяця може відбутися майже одночасний перехід середньодобової температури через +8 та +5º, а наприкінці – «перший подих» зими, спроба переходу через 0º.

Тож з 10-12 жовтня, вже треба бути готовими до початку опалення приміщень, особливо закладів соціальної інфраструктури (лікарні, дитячі садочки та школи).

Від admin

Коментарі закриті.