Сьогодні заступник начальника Регіональне відділення по Київській, Черкаській та Чернігівській областях Фонду державного майна України Віктор Плаха на зустрічі із журналістами, яка проходила у форматі прессніданк, повідомив нові правила оренда державного майна.

Зокрема він зазначив, що з 1.02.2020 вступив в дію новий Закон України “Про оренду державного та комунального майна“ та Порядок передачі в оренду державного та комунального майна, якими кардинально змінено процедурні питання, що регламентують орендні відносини, які переходять у площину їх реалізації в електронній торгівельній системі ProZorro.Продажі.

Законом значно розширені повноваження балансоутримувачів державного майна, а саме:

  • змінилися обмеження розміру площ нерухомого майна, щодо якого балансоутримувач може виступати орендодавцем. На сьогодні це 400 кв. м на одного балансоутримувача, якщо інше не встановлено галузевими особливостями оренди державного майна;
  • балансоутримувачі можуть виступати ініціаторами передачі в оренду державного майна, що обліковується на балансі, тимчасово не використовується в їх господарській діяльності та може розглядатися як потенційні об’єкти оренди.

Кардинально новими є підходи до визначення вартості об’єктів оренди – об’єктів, включених до Переліку І типу – це балансова вартість, для об’єктів, включених до Переліку ІІ типу − ринкова вартість.

Віктор Плаха наголосив, що новий порядок оренди містить низку стимулів для орендарів більше інвестувати в об’єкти оренди і при цьому мати гарантії захисту інвестованих коштів при продовженні договорів. Якщо орендар здійснив ремонтні роботи в орендованому приміщенні він  протягом 6 місяців (24 місяці, якщо йдеться про реставрацію орендованої пам’ятки архітектури) сплачуватиме лише половину від орендної плати.

Від admin

Коментарі закриті.