Створити його планують з еко-цеглинок – заповнених пластикових пляшок. Впровадивши на своїй території європейські практики поводження із відходами, громада планує створити інноваційний об’єкт, в основі якого повторне використання побутових відходів.

“Втілення практики сортування сміття ми розпочали із обговорення ідеї із громадою. Провели для жителів ряд екологічних семінарів та тренінгів. Торік нашу громаду було відібрано для реалізації природоохоронного проекту. Завдяки цьому ми змогли придбати трактор з причепом та прес для сміття, впорядкувати сміттєзвалище. Закупили та встановили на території громади 30 контейнерів для сортування паперу, пластику та скла. Надрукували листівки для мешканців про те, як правильно сортувати сміття, про внесок таким чином громади у вирішення проблеми засмічення довкілля. Виготовили і роздали у кожну оселю магніти на холодильник – з інформацією про графік вивезення відходів від населення нашим комунальним підприємством. Загалом на впровадження проекту із сортування відходів громада витратила  941 992 грн”, – ділиться успішним досвідом голова Бузівської ОТГ Олександр Фуркало.

Спільно із волонтером Корпусу Миру у школах запровадили навчання дітей про оригінальні і корисні методи повторного використання пластику. Наприклад, з них діти виготовляли пуфики. Тепер у громаді планують створити екопарк. Для цього в окремому приміщенні складуються всі відсортовані пластикові пляшки, які стануть еко-цеглинками на будівництво цього арт-об’єкту на території громади. Інші види відходів тут планують здавати на підприємства з переробки, а отримані за це кошти спрямовувати на благоустрій громади.

Від admin

Коментарі закриті.