У Смілянському лісгоспі активно займаються вирощуванням декоративного посадкового матеріалу.

Про це повідомляють у пресцентрі ДП «Смілянський лісгосп».

На сьогодні асортимент декоративних культур представлений 88 видами. Популярністю серед населення користуються туї, ялини та ялівці різних видів, самшит, вейгела, тис ягідний, катальпа, барбарис різних гібридів, дейція, жасмин, магнолія, форзиція, хризантеми, аронія, гібіскус, спірея, тцуга канадська та багато інших видів декоративних порід, що стають окрасою численних садиб, скверів та парків.

Нині у цій справі настала чи не найвідповідальніша пора, адже саме зараз йде заготівля та посадка зелених живців. Загалом розмноження зеленими живцями – спосіб, який дозволяє при невеликих витратах вихідного матеріалу отримати велику кількість укорінених живців багатьох цінних декоративних порід.

На підприємстві в даний період здійснюється заготівля як хвойних так і листяних порід. Загалом цього року буде заживцьовано 50,6 тис. штук декоративних порід.

Процес цей надзвичайно клопіткий і потребує терпіння. Спочатку підготовлені живці замочують у розчини стимуляторів коренеутворення, потім висаджують у парники і лише через рік лісівники можуть висадити живець у горщик чи у розсадник.

4.5.jpg

Наступні 3-5 років рослини потребують ретельного догляду, поливу та підживлення. Після чого вони стають самодостатніми саджанцями, які прямують до Центру реалізації декоративного посадкового матеріалу Смілянського лісгоспу. Саме тут покупці можуть придбати для свого подвір’я чи скверу красиві декоративні культури за помірними та доступними цінами від виробника.

Від admin

Коментарі закриті.