Роботодавці Черкащини другий місяць поспіль мають змогу скористатися фінансовою підтримкою від держави та отримати допомогу по частковому безробіттю. Урядом прийнято рішення щодо надання 4,7 млрд грн. для виплати такої допомоги на період карантину, інформують у пресслужбі облдержадміністрації.

Про це Економіка сьогодення повідомили у відділі інформаційної роботи обласного центру зайнятості.

«Допомога надається роботодавцям, які зупинили або скоротили свою діяльність у зв’язку з карантином, суб’єктам малого та середнього бізнесу, приватним підприємцям, які мають найманих працівників, а з червня місяця, також приватним підприємцям, які не мають найманих працівників. Станом на 26 червня цього року 3 876 суб’єктів підприємницької діяльності регіону, які зупинили свою діяльність у зв’язку з карантином, подали відповідні пакети документи до служби зайнятості, з них 3 182 пакети надійшли від фізичних осіб-підприємців, які не мають найманих працівників. По 3 081 роботодавцю та приватному підприємцю прийнято позитивні рішення щодо отримання допомоги по частковому безробіттю. На цей час кошти на загальну суму 20,6 млн грн. перераховано роботодавцям. Майже 8 тис. осіб, які вимушено не працювали під час карантину, отримають відповідну допомогу. Головне завдання служби зайнятості – бути надійним партнером на ринку праці та сучасною сервісною установою, яка готова прийти на допомогу кожному, хто цього потребує. Тому запрошую всіх черкаських працедавців скористатися підтримкою від держави, а служба зайнятості сприятиме в цьому!», – прокоментував керівник обласної служби зайнятості Григорій Дендемарченко.

Начальник відділу організації надання послуг роботодавцям ОЦЗ Лариса Мірошник розповіла, що для того, щоб отримати допомогу, враховуючи нові зміни на законодавчому рівні, необхідно звернутися до базового центру зайнятості, або районної філії обласного центру зайнятості, за місцем сплати єдиного внеску упродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності та подати необхідний пакет документів. Обов’язковою умовою для оформлення допомоги є сплата єдиного внеску за 6 місяців, що передували зупиненню чи скороченню діяльності.

Важливим є й те, що допомога по частковому безробіттю не оподатковується. Також допомога надається на період зупинення, скорочення діяльності, а також впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Підприємства, що подали пакети документів для отримання допомоги на значну кількість своїх працівників, провадять свою діяльність у галузях взуттєвого виробництва, обслуговування транспорту, пасажирських перевезень, виробництва меблів, виготовлення кондитерських виробів, засобів автохімії, роздрібної торгівлі, постачання готових страв, стоматологічної практики, ремонту побутових виробів тощо. Ці роботодавці зареєстровані в містах Умань, Черкаси, Сміла, Ватутіне, Монастрищенському, Звенигородському, Шполянськомута Христинівському районах.

Активними виявилися і фізичні особи-підприємці, які не мають найманих працівників, і вже одні з перших сформували документи та подали до служби зайнятості для отримання фінансової підтримки від держави. Серед них підприємці з міст Умань,Черкаси, Сміла, Ватутіне, Монастирищини,Звенигородщинита Христинівщини. Вони надають послуги у напрямках туризму, лісництва, готельного бізнесу, освіти, видавництва газет, надання косметологічних послуг, будівництва житлових та нежитлових приміщень, роздрібної торгівлі, постачання готових страв, стоматологічної практики, ремонту побутових виробів тощо.

Одним з перших, хто сформував пакет документів та подав на розгляд до служби зайнятості був смілянський підприємець Михайло Лісковський. Фахівці Смілянського міськрайонного центру зайнятості допомогли йому оперативно зі збором документації, від обласного центру зайнятості він отримав позитивне рішення, тому вже невдовзі його працівники відчули фінансову підтримку від держави. Роботодавець є керівником ТОВ ТВП «Біосервіс», що займається роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. Його дружина та невістка також провадять підприємницьку діяльність в галузі ресторанного бізнесу, надання послуг мобільного харчування та обслуговування напоями. Бізнесова родина тісно співпрацює зі службою зайнятості вже багато років: з 322 вакансій поданих роботодавцем 255 вакансій укомплектовано за сприяння центру зайнятості. Найближчим часом Михайло Лісковський планує відкрити у м.Сміла пекарню, а для укомплектування її працівниками буде звертатися до служби зайнятості.

Довідково: Відповіді на актуальні питання та покрокову інструкцію про отримання допомоги по частковому безробіттю можна отримати на сайті Черкаського обласного центру зайнятості за посиланнями

https://chk.dcz.gov.ua/node/6933

https://chk.dcz.gov.ua/novyna/na-zakonodavchomu-rivni-udoskonaleno-proceduru-otrymannya-dopomogy-po-chastkovomu-0

або за телефоном 63-95-34 (відділ організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості).

 

 

Від admin

Коментарі закриті.