Черкаський громадський діяч Євгеній Глєбов озвучив Економіка сьогодення свою думку щодо отримання Україною кредитів МВФ.

“Досить тривалий час однією із гарячих тем тієї чи іншої політичної еліти в нашій країні є розмови про отримання чергових траншів від МВФ. Ця новина подається чиновниками виключно як досягнення, особливо акцентується увага на тому, що без цих грошей,  Україні не вижить.

Вимушений застерегти – будь які кредити тим більше від МВФ, – це шлях в нікуди. МВФ насправді не допомагає вирішувати потреби бюджету, бо ці транші йдуть на баланс Нацбанку, тобто у резерв НБУ. А це означає, що Мінфін не може на них розраховувати. Тобто гроші фактично використовуються лише для виплат процентів кредиту того ж МВФ. І уряд не зможе їх використати на розвиток інфраструктури чи на будівництва окремих об’єктів. Чи навіть, на створення хоча б одного робочого місця.

Інша річ, це ті зобов’язання, які вимушена брати на себе Україна, отримуючи ці кредити. А деякі вимоги МВФ просто суперечать національним інтересам.

Тому, не зважаючи на «профанівські» методи управління державою, які передували останні 30 років, хочу звернути увагу на зміну логіки, яка нарешті має відбутися у мізках чиновників – Україні такі кредити не потрібні. Компетентна частина керманичів має дійти висновку, що  за рахунок детінізації, за рахунок збільшення доходів, за рахунок підвищення ефективності витрат та їх оптимізації, за рахунок підвищення наших кредитних рейтингів, Україна вже сьогодні може себе забезпечувати необхідними фінансами. Чого тільки варто побороти корупцію на митниці в обмін, на кредитування МВФ!”

 

Від admin

Коментарі закриті.