Незважаючи на введення карантинних заходів, працевлаштування безробітних відбувається. Так, за термін дії карантину за направленням служби зайнятості роботу отримали 2 470 безробітних, що на третину менше ніж за відповідний період минулого року (тоді було працевлаштовано 4,1 тис. безробітних).

Про це повідомив директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Слід відзначити, що відбулися і певні міни у структурі безробітних. Так, серед тих хто звернувся в період карантинних обмежень, 54 % становили безробітні, які раніше працювали за робітничими професіям, 36% безробітних раніше займали посади службовців, у березні-квітні минулого року таких безробітних було відповідно 50 % та 24,5 %. Також, нині більше з тих безробітних, які звернулися до служби зайнятості, є люди, які проживають у містах. Так, якщо минулого року 44 % становили мешканці сільської місцевості, то зараз таких осіб третина, що насамперед, пов’язано з транспортною доступністю для жителів сільської місцевості.

Щодо розміру заробітної плати у вакансіях, то слід відмітити, що збільшилася частка вакансій із заробітною платою від мінімального до середнього розміру заробітної плати. Так,  якщо минулого року таких вакансій було 70,4 %, то зараз майже три чверті. Натомість зменшилася частка вакансій з мінімальними розміром заробітної плати. У цей період таких вакансій було 19,2 %, минулого року – 22 %. Не змінилася частка вакансій із розміром заробітної плати вище середнього по регіону (7 %).

 

Від admin

Коментарі закриті.