На Черкащині у посівах озимої пшениці фітосанітари Держпродспоживслужби області зафіксували ураження 2-25% рослин такими хворобами, як: борошниста роса,  септоріоз,  темно-бура плямистість, коренева гельмінтоспоріозна гниль. У посівах  озимого ячменю 3-8% рослин  уражено  септоріозом, смугастою плямистістю та кореневою гниллю.

Як інформують у головному управлінні Держпродспоживслужби у Черкаській області, зі встановленням стабільно теплої погоди з надмірним   зволоженням та при недотриманні агротехнічних заходів відбуватиметься подальше ураження  рослин зазначеними та іншими хворобами.

Для підвищення стійкості рослин до стресових  умов, у період весняного кущіння, посіви зернових культур можна обприскувати рідкими комплексними добривами з вмістом мікро- й макроелементів та регуляторами росту. На посівах, де існуватиме загроза  поширення хвороб,  слід застосовувати  фунгіциди з огляду на спектр захисної  їх дії та домінуючу хворобу.

У «Переліку  пестицидів  та агрохімікатів, дозволених до використання в  Україні» рекомендується застосовувати фунгіциди з діючою речовиною: карбендазим, піраклостробін+епоксиконазол, біксафен+протіоконазол, флутріафол, азоксистробін+ципроконазол, пікоксістробін+ципроконазол,  флутріафол+карбендазим, тіофанат-метил та іншими.

 Осередково на площах озимого ріпаку від 2 до 18 % рослин уражено альтернаріозом, пероноспорозом, фомозом. За поширення хвороб застосовують фунгіциди з діючою речовиною: тебуконазол, азоксистробін+ епоксиконазол, азоксистробін+ ізопіразам, металаксил – м + манкоцеб та іншими дозволеними  до використання в Україні.

Фітосанітари нагадують, що обробітки  пестицидами  слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Не менше як за дві доби  про час та місце  проведення обробітків, необхідно  обов`язково попереджувати   голів  сільських і селищних  рад та пасічників.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та  правил особистої гігієни.

Від admin

Коментарі закриті.