Що б там не казали, а робота в органах місцевого самоврядування ніколи не була спокійною, розміреною, передбачуваною. Що не день, то важливі справи, тим більше, коли реформа децентралізації все ближче підходить до села. У цій круговерті трудових буднів сільському голові с.Половинчик Миколі Балабіну ніколи і вгору глянути. Та він не нарікає на долю, бо вважає, що хтось мусить працювати на благо громади.

Микола Балабін вперше був обраний сільським головою у 1998 році. З того часу жителі села довіряють йому і голосують за його кандидатуру на кожних виборах.

Офіційно у Половинчику нині нараховується 520 жителів. Та реально набагато менше, оскільки багато хто виїхав в пошуках роботи за межі села, а то і країни.

Основні статті надходжень бюджету сільської ради – це податки підприємств, які ведуть господарську діяльність на території села. Саме завдяки таким підприємствам та організаторським здібностям сільського голови вдається забезпечувати гідне життя громади невеликого села.

Останнім часом тут відбуваються позитивні перетворення. Зокрема, відремонтовано Будинок культури: проведено зовнішній та внутрішній косметичний ремонт, замінили всі двері та вікна, поклали плитку на підлогу в залі. Нині в одній частині Будинку культури працює бібліотека, а сам зал за потреби планують використовувати як обрядовий.

У Половинчику в 2013 році зачинено школу і приміщення переобладнано під дитячий садок, який мають можливість відвідати 12 маленьких половинчан. В приміщені створено хороші умови перебування для вихованців та працівників: замінено двері та вікна на металопластикові, зроблено внутрішні та зовнішні ремонти. Доріжку до дитячого садка викладено тротуарною плиткою.

Дуже важливим для селян є наявність ФАПу. Саме для цієї установи сільська рада надала приміщення. Вона ж допомагає медзакладу і з ремонтом, оплачує електроенергію, а в опалювальний сезон забезпечує дровами для обігріву приміщення та виділяє кошти на інші потреби. Це зручно для жителів села. Адже не в усіх є можливість звернутись до районної лікарні.

Невизначеність у реформуванні медичної галузі нині ставить під загрозу централізоване фінансування ФАПів, а відтак і їхнє функціонування. Проте у Половинчику мають відповідь і на це питання. Бо у разі відсутності фінансування ФАПу з районного бюджету сільська рада готова на сесії розглянути питання прийому медичної установи на свій баланс та самостійно забезпечити його функціонування за рахунок зменшення видатків на благоустрій села.

З листопада 2019 року в с.Половинчик знову працює відділення зв’язку. Витрати на виплату заробітної плати взяло на себе Монастирищенське відділення зв’язку, а сільська рада надала приміщення. Тут найближчим часом планують замінити вікна і двері та зробити ремонт.

В 2019 році багато коштів витрачено на благоустрій кладовища: проведено обрізку аварійних дерев, відремонтовано капличку, тротуарною плиткою вимощені доріжки.

«Спектр проблем села дуже різноманітний, але для їх вирішення, насамперед, треба жити інтересами громади, сприймати їх не лише розумом, а й душею. До людей необхідно прислуховуватися, не можна відриватися від громади. Бо покликання сільського голови і місцевих депутатів – допомагати людям», – наголошує Микола Балабін.

Від admin

Коментарі закриті.