Умови карантину впливають на різні сфери життя черкащан: бізнес, транспорт, харчування, навчання та роботу. Змінилася й ситуація з нерухомістю. Брокери Черкас розказали, чи орендують та продають житло в місті під час карантину, пише Громадське.

Ціна на нерухомість

Вартість оренди та купівлі житла активно зростала з осені й до кінця 2019 року. В цей період активно купували та продавали житло. Тоді саме курс долара упав до 24 гривень. І люди хотіли встигнути придбати квартири до високосного року, каже приватна брокерка Олена Сторчак.

Зараз ціна не падає, але і не зростає. Брокерка агентства «Лавка нерухомості» Ольга Бондаренко говорить, що ціна стоїть через курс валюти, який стрімко виріс до 29 гривень за долар.

«Зараз ціна стоїть. Але скоріше за все, скоро потроху падатиме. Десь на відсотків 10-15. Тим більше, що закінчується опалювальний сезон», – каже Ольга Бондаренко.

Попит на довгострокову оренду житла не зменшився.

Оренда житла

На оренду житла попит є. Лише на подобову упав.

«Люди завжди насамперед вирішують, що їсти і де жити. Тому попит на оренду житла є, – говорить Ольга Бондаренко. – До того ж, через карантин багато заробітчан повернулися і їм десь треба жити».

Олена Сторчак та її колеги попри карантин продовжують показувати житло людям. Брокерка каже, що на вихідних її колега здала три квартири. Вона в неділю – одну.

Купівля-продаж житла

Ринок купівлі-продажу зараз паралізований, каже Олена Сторчак. Люди збентежені через карантин, тому сумніваються, купувати квартиру чи ні.

Одні люди бояться виходити з дому і дивитися помешкання. Інші продовжують показувати житло на продаж, але ставляться до ймовірного зараження коронавірусом з осторогою. А є й такі, яким байдуже.

«В четвер у мене мали бути перегляди, але клієнти – молода сім’я з дітьми – відмовилися оглядати квартиру. Їх налякали батьки, сказавши, що не треба ходити й наражатися на небезпеку. І власники житла такі є. Люди просять почекати закінчення карантину або брати із собою не лише бахіли, а й захисні маски. І щоб були без симптомів захворювання. Але є такі люди, які не зважають на карантин. Їм треба продавати – і все», – каже Олена Сторчак.

Складно продати чи придбати житло через проблеми з оформленням документів

Але карантин вплинув не лише на рішення людей. Тепер складно продати чи придбати житло через проблеми з оформленням документів. Із 17 березня всі банки перестали видавати іпотеки на придбання житла. Через онлайн-режим, у якому зараз працює Центр надання адміністративних послуг, неможливо знятися з реєстрації. Тому люди оформили договори завдатків, і чекають можливість, коли можна буде виписатися.

«Можна продати об’єкт за згодою сторін. В договорі купівлі-продажу треба вказати, що власник бере на себе відповідальність знятися з реєстрації протягом певного часу. Але ми не можемо спрогнозувати, наскільки затягнеться цей карантин і коли всі служби запрацюють в нормальному режимі», – каже Олена Сторчак.

Від admin

Коментарі закриті.