Депутати Черкаської міської ради від “Батьківщини” Роман Діскант та Юрій Тренкін, ініціювали створення у місті фонду, до якого всі охочі зможуть пожертвувати кошти на допомогу в боротьбі з коронавірусом.

З такою пропозицією вони виступили під час зустрічі влади і бізнесу, яка відбулася за участю міського голови Анатолія Бондаренка.

“Такий фонд можна створити швидко, що дасть можливість у найкоротші терміни закуповувати необхідні медикаменти та обладнання для боротьби з епідемією. Адже закупівлі за бюджетні кошти уповільнюються проходженням певних процедур”, – сказав Роман Діскант.

Депутат міськради Юрій Тренкін звернув увагу присутніх, що наповнення та витрати фонду можуть контролюватися місцевими бізнесменами.

“Повинна бути злагоджена робота. Кошти повинні використовуватися за потребами, щоб не дублювалися покупки. Аби не вийшло, що всі купили однакові засобу захисту, а інших відчувається нестача. Прозорість фонду можна фіксувати через Інтернет”, – сказав Юрій Тренкін.

Під час зустрічі бізнесмени поцікавилися, у чому медична галузь має нагальну потребу.

Директор департаменту охорони здоров’я і медичних послуг Олег Стадник окреслив найголовніші проблеми, які має сьогодні місто у боротьбі з коронавірусом. Зокрема, місту потрібні ліки від пневмонії, які не можна закупити за бюджетні кошти, оскільки у перелік засобів, визначених Кабміном, частина необхідних медикаментів не ввійшла.

Місто має певну кількість апаратів штучної вентиляції легень, але їх недостатньо. Потрібно ще 10-15 сучасних наркозно-дихальних апаратів.

Загалом складено перелік на 150 млн грн, який містить препарати і апаратуру, яку можуть закупити благодійники через фонд.

Від admin

Коментарі закриті.