Сьогодні у Києві відбуваються Публічні консультації щодо змін до Конституції України в частині децентралізації, про це інформують у Черкаському РВ АМУ.

Всі бажаючі можуть долучитися до обговорення цього важливого питання за посиланням https://www.auc.org.ua/novyna/publichni-konsultaciyi-shchodo-zmin-do-konstytuciyi-ukrayiny-v-chastyni-decentralizaciyi

На початку дискусії Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан зазначив: «Місцеве самоврядування в 2015 році і 2020 році – це вже фактично дві різні форми місцевого самоврядування. Конституція України, по суті, спільна угода між нами, всіма громадянами. І якщо всередині суспільства немає консенсусу і воно не готове до змін, треба вести діалог. 18 лютого Правління АМУ обговорило бачення змін до Конституції та схвалило Концепцію змін до Конституції щодо місцевого самоврядування та територіальної організації влади і пропозиції до проєкту Закону».

Далі він представив деякі аспекти позиції АМУ щодо місцевого самоврядування. Зокрема, пропонується, що на базовому рівні органи місцевого самоврядування називаються «муніципалітети», голова – «мер», а скасування актів муніципальної ради можливе лише в судовому порядку.

«Також важливо, що коли у громаді виникає конфлікт і муніципальна рада оголошує недовіру голові – обидва органи мають йти на вибори, адже вигравати має громада, тобто ми з вами», – сказав О. Слобожан.

Нині демократичному процесу обговорень конституційних змін заважають закритість і поспішність підготовки цих змін. Важливо, щоб у процесі обговорень були прийняті такі рішення і документи, які забезпечать незалежність, інклюзію, справедливий контроль і фінансову забезпеченість делегованих повноважень. І надважливим є те, щоб у ході публічних обговорень ключовою залишалась саме думка громад, – вважає Виконавчий директор АМУ.

Окремо Олександр Слобожан наголосив, що модель місцевого самоврядування в Україні має вибудовуватись відповідно до українських потреб, адже не можна повністю переносити досвід інших країн, на чому і наголошують усі міжнародні партнери.

Від admin

Коментарі закриті.