Асоціація міст України підготувала власну Концепцію змін до Конституції щодо місцевого самоврядування. Про це інформують в Черкаському регіональному відділення Асоціації міст України.

Правління Асоціації міст України задля завершення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації центральної влади, забезпечення балансу загальнодержавних та місцевих інтересів, створення комфортного життєвого середовища жителів міст, селищ, сіл, забезпечення цілісності країни схвалило Концепцію змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та територіальної організації державної влади (завантажити) http://auc.org.ua/sites/default/files/pravlinnyaamu_koncepciya_0.pdf.

У ній, зокрема, пропонується запровадити дворівневе місцеве самоврядування: 1) первинний рівень – муніципалітет (один або декілька населених пунктів з навколишніми територіями); 2) вторинний рівень – область (спільні питання жителів муніципалітетів області).

Муніципалітети можуть об’єднуватися, роз’єднуватися, змінюватися, перейменовуватися за умови підтримки цих питань відповідними муніципальними радами відповідно до закону. Парламент може визнавати муніципалітети з великою чисельністю населення окремими муніципалітетами-областями (наприклад: муніципалітети з населенням понад 700 тисяч жителів, міста Київ та Севастополь).

Також правління АМУ затвердило свої пропозиції до проєкту Закону України «Про внесення змін до Конституції України щодо місцевого самоврядування та територіальної організації державної влади» (завантажити). http://auc.org.ua/sites/default/files/pravlinnyaamu-proyekt-zmin-konstytuciya.pdf

Асоціація міст України надіслала ці документи Президенту України, Верховній Раді та Кабінету Міністрів і звернулася з проханням врахувати їх при публічному обговоренні конституційних змін.

АМУ, яка об’єднує 878 громад, наголошує, що залучення її представників при опрацюванні остаточного тексту проєкту змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та територіальної організації державної влади є вкрай важливим. Саме такий шлях сприятиме досягненню консенсусу та порозуміння щодо внесення змін до Основного Закону нашої держави.

«Асоціація міст України на сьогодні єдина, хто підготував як концептуальне бачення, так і текстові пропозиції до законопроєкту конституційних змін щодо місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Ми готові до діалогу та переконані, що позиція громад має бути врахована. Адже саме на них лежить відповідальність за надання якісних послуг та створення гідних умов життя для громадян, що і є метою реформи, яку мають закріпити зміни до Конституції», – прокоментував підготовку змін до Конституції щодо місцевого самоврядування виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Від admin

Коментарі закриті.