Громадська спілка “Агенція підтримки підприємництва та інвестицій” активно опікується створенням нових ОСББ та питання енергомодернизації житлових будинків.  В 2016 році на базі громадської спілки було створено Центр підтримки ОСББ та Центр енергоефективності. Сьогодні керівник Агенції Євгеній Глєбов з гордістю представляє перший проєкт по сонячній енергетиці  на Черкащині.

Пане Євгенію, про  сонячну енергетику ведуться розмови уже досить давно, чим ваш проєкт є важливим та відрізняється від інших?

На сьогодні за нашого сприяння створено вже десятки ОСББ, і питання енергомодернизації цих будинків стоїть надзвичайно гостро. Напевно, я не помилюсь коли скажу, що 70% житлових будинків знаходяться в аварійному стані.

Філософія нашого проєкту говорить про те, що потрібно не тільки капітально ремонтувати житловий фонд, але зробити ще й так, щоб мешканці з цього отримали максимальну користь. До прикладу, як у нашому випадку, ми не тільки зробили капітальний ремонт даху, вже за новими технологіями з використанням металевого покриття, гарантований  термін експлуатації якого більше 30 років, а і встановили на цьому даху сонячні панелі. Ми зрозуміли, що дахи можуть приносити прибуток.

Цікавить питання, чи є  подібні проєкти у нас ще та чи можна говорити про можливий бум на сонячні панелі на дахах в найближчий час?

Наскільки мені відомо, проєкт по створенню сонячної електростанції в таких обсягах є першим на Черкащині. Але ж інші міста України, за прикладом Німеччини та Австрії, широко використовують практику встановлення панелей саме на дахах. Це і Славутич, і Запоріжжя, і Дніпро.

Очевидно, що маючи мільйони вільних квадратних метрів дахів, їх потрібно використовувати із розумом. І в цьому повинні бути зацікавлені всі сторони – і громадяни, і влада, і конкретне ОСББ.

Стосовно того, чи чекає нас бум на встановлення сонячних панелей, то найближчим часом, очевидно що ні. Складається враження, що штучно створюючи обмеження держава умисно створює перешкоди малій сонячній енергетиці. Так, для того, щоб встановити, як у нашому випадку лише 8 кВт, ми сплатили в міський РЕМ 20 000 грн. і це тільки за дозвільні документи, що складає майже п’яту частину вартості самого обладнання. А за кожний додатковий кіловат потужності ми маємо сплатити державі ще по 2400грн. І все це не враховуючи витрати на придбання та монтаж самого обладнання.

Тому, при таких затратах, ми лобіюємо на всіх рівнях питання спрощення експлуатації об’єктів зеленої енергетики.

Що стосується енергомодернізації самого будинку, то зазначу, що дах було відремонтовано за рахунок програми «Тепла оселя», яка передбачає відшкодування державою  до 70% кредиту.  Решта коштів має бути сплачено мешканцями ОСББ.

Євгеній, українці, напевно, вже звикли до перешкод і не бояться труднощів. То у кінцевому рахунку Ви рекомендуєте встановлювати у місті такі панелі?

 Звичайно, це треба робити. Встановлюючи панелі ми ремонтуємо дах, фактично даючи друге життя багатоповерхівці, і виробляючи зелену енергія ми заробляємо чисті гроші, які можуть бути використані для потреб і ОСББ і громади міста.

Від admin

Коментарі закриті.