Тут будуть різні роллердроми – для  дітей і дорослих, а ще – фонтан, квітники та алеї,  лавочки та ліхтарики.  Роботи над створенням затишного місця родинного дозвілля та відпочинку  у Балаклеївській громаді розпочнуться уже найближчим часом.

Балаклеївська громада, якій усього лише рік, вражає масштабами і розмаїттям планів. І це, не рахуючи таких «буденних» речей, як встановити дитячий майданчик біля клубу у Старосіллі, та облаштувати поряд сквер із ліхтариками.  Готова громади Ростислав Ситнік розповідає про наміри відкрити комунальне підприємство (хоча уже сьогодні тут не лише чистять вулиці, косять траву, прибирають бур’яни, але й вивозять сміття від приватних будинків) із можливістю самим, без підрядника,  асфальтувати дороги. Планують відкрити мобільний цегляний завод – облаштований на базі вантажного фургона, що зможе прибувати безпосередньо на місце будівництва і виготовляти необхідну для нього кількість цегли. Планують, після приєднання до громади ще кількох сіл, оперативно вирішити найбільш нагальні їх проблеми – такі, як критична відсутність дитячого садка у одному із сіл: для нього уже знайдено приміщення і сплановано роботи, які необхідно провести для облаштування у ньому дитсадка.

У реалістичності цих планів ніхто навіть не сумнівається. Адже, усього за рік  існування громади, тут – на місці бруківки – покладено 4 дороги (передовсім – до дитсадка у приєднаному селі, щоб забезпечити комфорт для дітей і їх батьків), зроблено вуличне освітлення, у всіх селах встановлено дитячі майданчики, відкрито центр надання соціальних послуг та ЦНАП. Щодня до ЦНАП звертається до півтора десятка людей, що вже не мусять їхати вирішувати свої важливі земельні або трудові питання за  десяток  кілометрів, у райцентр – цю роботу за них виконує адміністратор  ЦНАПу. Щодо соціального центру, то він дуже важливий сьогодні для кожної громади, адже у наших селах сьогодні часто до 70% пенсіонерів.

За словами голови громади Ростислава Ситніка, «ми змогли розширити спектр надання послуг від громади її мешканцям – і, водночас, суттєво зменшити витрати на них, забезпечивши правильне управління та використовуючи усі можливості, які дає децентралізація. Коли я тільки починав працювати головою села, бюджет Балаклеї складав 5 мільйонів грн, сьогодні бюджет  громади (що об’єднала 3 села і 5600 людей) становить 46 мільйонів, 23 із яких  – власні надходження громади».

На території Балаклеївської громади працює до десятка фермерських господарств, біля півтори сотні підприємців та великих підприємств. Тут знаходиться один із найбільших в Україні виробників карамелі – кондитерська фабрика «Меркурій», чиї податки також розвивають не районний центр, а Балаклеївську громаду.

На сьогодні уже практично готова до роботи сонячна електростанція, розташована майже 20 гектарах, загальною потужністю 8,5 МВт. Лише за оренду землі інвестор сплачує щороку майже півмільйона гривень – і готовий підтримувати соціальні проекти громади.

Але це тільки початок. Бо громада має наміри, також, у найближчому майбутньому, розробити генеральний план сіл ОТГ, що дасть їй можливість  брати участь у  серйозних проектах на рівні всеукраїнського та міжнародного співробітництва.

Від admin

Коментарі закриті.