У кінці минулого місяця в Черкаській облдержадміністрації затвердили перелік доріг місцевого значення, які цьогоріч ремонтуватимуться за кошти відповідної державної субвенції. Загалом на ці потреби виділено 452 мільйони гривень. На експлуатаційне утримання місцевих доріг виділено ще 281 мільйон гривень.

Як повідомив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, обласного центру в цьому переліку знову немає. І це незважаючи на те, що протягом останніх 4-х років Черкаси із власного бюджету неодноразово допомагали вирішити проблемні місця всієї області.
– З якими б проблемами не звернулося до нас керівництво області – будь то дорога на Смілу чи ремонт обласного Драматичного театру – ми завжди допомагали. Скільки мільйонів місто за останні 4 роки виділило зі свого бюджету на підтримку всієї Черкащини, ми навіть не рахували, бо це – потреби нашої спільної громади. Головне – це люди і ті питання, які потрібно вирішити. І ми вирішували. Те, що «болить» тут і зараз, вкотре сподіваючись, що і область, коли виникне потреба, врахує і наші потреби. Дороги – найболючіша тема не лише для області, а й для обласного центру також. Багатьма дорогами, які територіально належать до Черкас, користуються не тільки жителі обласного центру. Об’їзна, приміром. Ми ніколи не просили багато. Але підтримка області та держави у вирішенні таких проблем для нас важлива. На жаль, котрий рік поспіль ми цієї підтримки не отримуємо. В Черкасах є транзитні вулиці, які виконують роль об’їзних. Це та ж вулиця Сумгаїтська, Героїв Холодного Яру, Канівська, Чигиринська. Ними користують не лише жителі міста, бо вони мають загальнодержавне значення. Тож не правильно, що утримання і ремонти цих доріг мають лягати на плечі лише громади міста. Скільки Черкаси просили кошти з Дорожнього фонду, однак до нас ніколи не дослухались, – прокоментував позицію обласної влади міськи голова Черкас.
Звісно, Анатолія Бондаренка такий несправедливий підхід надзвичайно обурив, адже таким чином нова владна команда успішно продовжує традиції старої, що склались за останні 4 роки.
– Наприклад, місто Суми отримає цьогоріч на ремонти доріг 70 мільйонів гривень. Спілкувався з іншими колегами – в них теж немає проблем. І ніколи не було, бо їхні обласні державні адміністрації розуміють, що місцеві і загальнодержавні дороги, які проходять через обласні центри, не можуть утримуватись лише коштом міських бюджетів. Бо тоді в містах не залишиться коштів на ремонти дрібніших вулиць і провулків, на які менше навантаження транзитного транспорту, однак для містян вони не менш важливі, – каже мер Черкас.
Тому, за словами Анатолія Бондаренка, місто неодноразово офіційно направляло до обласної адміністрації разом із проектно-кошторисною документацією звернення з проханням виділити з Дорожнього фонду на ремонт таких вулиць, як Героїв Холодного Яру (колишня Першотравнева), Квіткова, Сумгаїтська. Крім того, до цього списку варто додати і такі вулиці, як Руставі, 30 років Перемоги, Чигиринську, оскільки ними також користується вся область.
– Я особисто спілкувався на цю тему із головою Черкаської облдержадміністрації Романом Боднаром. Наголосив на тому, що стратегічні дороги фінансуватись за залишковим принципом не можуть, і не повинно мати значення, через Черкаси вони пролягають чи через інший населений пункт. Тому як новопризначеного очільника області від імені громади нашого міста попросив посприяти у вирішенні цієї проблеми. Наше місто не може безкінечно витягувати на своєму бюджеті ремонт доріг, якими користується вся область, – наголосив Анатолій Бондаренко.

Від admin

Коментарі закриті.