Керівники місцевих громад Черкащини критично ставляться до нового проєкту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2598 від 27 грудня 2019 року.

Зокрема, голова Кам”янської міської ради, член правління Асоціації міст України Володимир Тірон у своєму коментарі зазначив:

“Проаналізувавши проєкт змін до Конституції, що стосуються децентралізації, моя позиція, як міського голови, що ці зміни замість децентралізації призведуть до негативних наслідків, що передбачають централізацію влади та параліч роботи органів місцевого самоврядування”.

Нагадаємо, Асоціація міст України звернулася до Голови Верховної Ради України Д.Разумкова, голів депутатських фракцій та груп, парламентських Комітетів з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, з питань правової політики, з питань антикорупційної політики, з питань інтеграції України з Європейським Союзом, з питань бюджету з листом, у якому заявила, що не підтримує  проєкт Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2598 від 27 грудня 2019 року.
Оновлений 27.12.2019 текст (як і попередній від 13.12.2019) підготовлений без залучення органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, експертного середовища, науковців. Пропоновані зміни до Конституції мають суттєві недоліки і не відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування.
Асоціація міст України висловила загальні зауваження до законопроєкту №2598. Так, зокрема, порівняно із чинною Конституцією України проєкт передбачає звуження статусу органів місцевого самоврядування та містить ознаки централізації влади, надмірно розширює контрольні повноваження держави в особі префектів та Президента України.
Асоціація міст України закликає сприяти відхиленню законопроєкту №2598. Це дозволить провести належне обговорення таких змін для знаходження порозуміння та вироблення компромісу. Асоціація міст України висловила готовність докласти максимальних зусиль до цієї роботи.

Від admin

Коментарі закриті.