Фахівці Центру ТЕСТ протестували 8 зразків масла і виявили, що тільки 3 з них справжні, тобто – не містили в складі нічого крім молочного жиру. Це масло – “Ферма” (ТОВ “Фуд Девелопмент”,м.Тульчин, Вінницкая обл.), “Яготинське” (ТДВ “Золотоніський маслоперобний комбінат” і “Селянське” Люстдорф ” (Фірма “Люстдорф”, Вінницька обл.).

Торгові марки “Богодухівський молзавод”, “Старокостянтинівський молочний завод”, “Вершкова Долина”, “Мальва” і “Рихальський завод сухого молока” виявилися підробкою, тому що мали в складі сторонні домішки немолочних жирів, яких у маслі бути не повинно.

5 з 8 – це велика цифра. На жаль, вершкове масло і раніше демонструє високий рівень фальсифікації. І це при тому, що кількісний огляд масел досить маленький, якщо взяти більш широкий асортимент із закупівлею по ярмарках і базарах, статистика ще сумніша.

За результатами дослідження фахівці Центру ТЕСТ змогли переконатися, що хоча на ринку все ще є багато продуктів-фальсифікатів, перевірені виробники все ж дотримуються норм ДСТУ / ТУ. Завдяки сучасним технологіям при виробництві вдається уникнути утворення високих концентрацій транс-жирів і тільки у 2 зразків (ARO і “Народний продукт”) була перевищена норма їх змісту.

Важливо відзначити, що справжні суміші рослинно-вершкові і спреди набагато краще, ніж фальсифіковане масло: вони коштують дешевше і на їх етикетках написана правдива інформація. Але ж право споживача на достовірну і правдиву інформацію – одне з важливих його прав, саме інформація на етикетці допомагає орієнтуватися в різноманітті продуктів і торгових марок, робити правильний вибір.

Від admin

Коментарі закриті.