Драбівським відділом Золотоніської місцевої прокуратури в ході моніторингу додержання земельного законодавства органами державної влади встановлено порушення Головним управлінням Держгеокадастру в Черкаській області норм ст. ст. 116, 118, 121, 155 ЗК України.

Так, вивченням питання законності безоплатної передачі у власність громадянам земельних ділянок державної та комунальної власності встановлено, що наказом Головного управління держгеокадастру в Черкаській області  затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2 га, що знаходиться за межами населеного пункту в адміністративних межах однієї із сільських рад Драбівського району та передано її у власність для ведення особистого селянського господарства.

На підставі зазначеного наказу за громадянином зареєстровано право власності на вказану земельну ділянку.

Разом з тим, встановлено, що отримавши дану земельну ділянку, чоловік  вже використав своє право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, попередньо отримавши земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 2 га в адміністративних межах однієї із сільських рад Кіровоградського району Кіровоградської області.

При цьому, всупереч вимог ст.ст. 116, 118, 121 Земельного кодексу України, чоловік при зверненні до  Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області із заявою про відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства на території Драбівського району не повідомив, що право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства ним вже використано.

Таким чином, земельна ділянка, що знаходиться в адміністративних межах Драбівського району, вибула з комунальної власності внаслідок протиправного використання чоловіком права на безоплатну приватизацію земельних ділянок одного виду використання більше одного разу.

З метою поновлення порушених інтересів держави Золотоніська місцева прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання незаконним та скасування наказу Головного управління держгеокадастру в Черкаській області, скасування запису про державну реєстрацію права власності на земельну  ділянку.

Про це повідомили у Золотоніській місцевій прокуратурі.

Від admin

Коментарі закриті.