Сьогодні у Черкасах відбувся форум соціального партнерства – «Вчись, працюй, живи на Черкащині!». ЧДТУ взяв на себе амбітну ціль – популяризація робітничих професій, починаючи зі шкіл та прямої взаємодії із об’єднаними територіальними громадами.

На заході були присутні більше 30 представників ОТГ та десятки представників бізнесу.

Голова наглядової ради університету та керівник громадської спілки “Агенція підтримки підприємництва та інвестицій” Євгеній Глєбов переконаний в перспективі співпраці навчального закладу та вітчизняного бізнесу, які почали самостійно змінювати підхід підготовки та навчання кадрів для свого виробництва.

“Сьогодні працівники технічних професій надзвичайно затребувані. Дійсно, модель розвитку нашої країни почала змінюватись. Вітчизняні підприємства переходять на європейські стандарти роботи, забезпечуючи робітникові майже аналогічний рівень мотивацій.

Поки держава тільки вибудовує модель розвитку, бізнес вже почав самостійно змінювати підхід щодо підготовки та навчання кадрів для свого виробництва. При цьому не забув і про рівень зарплати. До прикладу, заробітна плата на вітчизняному фармацевтичному підприємстві «Юрія Фарм» –  від 10 000 грн. В Аграрній компанії «Укравіт» – від 15 000. На підприємстві побутової техніки «Сатурн»  – від 12000 грн. «Красногірський олійний завод» та «Уманьскій тепличний кабінат» пропонують також  від 10 000 грн. А середня  заробітна плата на цих підприємствах  –  близько 800 дол.США

Ми, як громадська спілка «Агенція підтримки підприємництва», співпрацюємо з бізнесом та чітко розуміємо вимоги роботодавців.

Бізнес готовий запрошувати на роботу не тільки після отримання диплому, а  навіть в період самого навчання.

Основна вимога, з якою підприємства до нас звертаються, – студент має бути креативним, із вогником в очах, володіти поглибленими знаннями та мати велике бажання досягти успіхів.

Я вам наведу приклад. До нас звернувся інвестор, який забажав диверсифікувати свій бізнес та відкрити новий напрямок – виробництво спеціальної рідини для двигуна автомобілів. Ми рекомендували студента, який володіє поглибленими знаннями у цьому напрямку, і саме він став головним технологом цього проєкту. І такі приклади, не поодинокі.

І на останок, мені, як керівнику громадської спілки та члену Наглядової Ради університету, присутність на Форумі представників роботодавців, зокрема і територіальних громад, дає впевненість на швидкі зміни у формуванні по-справжньому європейського підходу у питаннях навчання та подальшого працевлаштування молодих спеціалістів”, – сказав у своєму виступі Євгеній Глєбов.

Від admin

Коментарі закриті.