З початку року роботодавці Черкаської області  проінформували обласну службу зайнятості про наявність  37300 вакансій, що на 1,6% більше, ніж у січні-жовтні 2018 року. Про це інформують у відділі статистики та прогнозування обласного центру зайнятості.

За видами економічної діяльності:  28,8%  вакансій пропонується у сільському господарстві, 17,4% на підприємствах та установах переробної промисловості, 12,3% – в оптовій та роздрібній торгівлі.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного  устаткування та машин, на представників найпростіших професій, на працівників сфери торгівлі та послуг.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається серед водіїв автотранспортних засобів, трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, трактористів, дорожніх робітників, водіїв  навантажувача, робітників з обслуговування та експлуатації обладнання, токарів, операторів лінії у виробництві харчової продукції, серед кваліфікованих робітників з інструментом – на слюсарів-ремонтників, швачок,  електрогазозварників,  бетонярів, робітників з комплексного обслуговування будинків, мулярів, оброблювачів птиці, малярів, електромонтерів тощо.

Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг (продавці продовольчих та непродовольчих товарів, продавці-консультанти, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, помічники вихователя, перукарі тощо).

Серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства найбільш затребувані рибалки прибережного лову, робітники на лісокультурних роботах, робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, оператори машинного доїння, тваринники, овочівники, плодоовочівники, лісоруби, птахівники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів,  агрономів, вчителів закладів загальної середньої освіти, економістів, а також сестер медичних.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники службових та виробничих приміщень, вантажники,  укладальники-пакувальники, контролери енергонагляду.

Станом на 1 листопада 2019 року у базі даних обласної  служби зайнятості налічувалося 1165  вакансій. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 801 пропозицію роботи, отриману з інших джерел.

Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив понад 5,9 тис. грн. (на відповідну дату 2018 року більше 5,1 тис.  грн.), у 78%  вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для законодавців, вищих державних службовців, керівників становив понад 7,2 тис. грн., для професіоналів – 5,8 тис. грн.,  для фахівців – 5,4 тис. грн., для кваліфікованих робітників з інструментом – 6,9 тис. грн., для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин – 6,1 тис. грн., для технічних службовців–5,3 тис. грн., для працівників найпростіших професій  – 5,3 тис. грн., для працівників торгівлі та послуг 4,7 тис. грн., для  кваліфікованих працівників сільського господарства – 6,8 тис. грн.

Найвищий розмір оплати праці станом на 1 листопада  пропонується у вакансіях для менеджера (управителя) з логістики 17,5 тис. грн., забивача худоби 17 тис. грн., директора (начальника, іншого керівника) підприємства, керуючого відділенням, агронома по 15 тис. грн., апаратника круп’яного виробництва 14,9 тис.грн.,   фарбувальника (текстильне виробництво) 14,3 тис. грн., лісоруба 14 тис. грн.,  головного економіста 13,8 тис. грн., інспектора прикордонної служби, музиканта, маляра по 13 тис. грн., ізолювальника з термоізоляції, монтажника технологічного устаткування та пов’язаних з ним конструкцій, монтажника приладів та апаратури автоматичного контролю по 12 тис. грн., регулювальника радіоелектронної апаратури та приладів 11,5 тис. грн., водія тролейбуса 11,3 тис. грн. оператора верстатів з програмним керуванням 11,2 тис. грн.

Від admin

Коментарі закриті.