Фінансові органи райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад отримали усі параметри для формування місцевих бюджетів. Їх їм рекомендують затвердити до 25 грудня. Про бюджетні новації розповіла директор Департаменту фінансів ОДА Наталія Кравченко у ході засідання координаційної наради.

– Хочу наголосити, що при їх формуванні необхідно врахувати реальну податкову базу, її максимально ефективне використання та в повному обсязі забезпечити потребу у наданні бюджетними установами якісних послуг, – звернулася до присутніх вона. – У цілому попри наявність значної кількості проблемних питань місцеві органи влади мають достатньо можливостей для їх вирішення в цьому році та упередження повторення в 2020 році.

Вона нагадала, що 14 листопада Уряд ухвалив Держбюджет на 2020 рік.  Серед новацій Наталія Кравченко виділила такі:

  1. З 1 квітня 2020 року заплановано передати до державного бюджету оплату медичних послуг комунальним закладам охорони здоров’я за договорами з Національною службою здоров’я. Фінансування енергоносіїв при цьому залишається на плечах місцевих органіввлади, також вони можуть надавати додаткові кошти на фінансову підтримку закладів охорони здоров’я. Тож райони та громади повинні напрацювати чіткий план дій щодо визначення потреби у фінансовій підтримці таких закладів, її розподілу між ними, прийняття відповідних місцевих програм. Тобто райлікарня має мати спільний бюджет.
  2. Фінансування пільг та субсидій населенню на тверде паливо та соціальних допомог сім’ям з дітьми буде здійснюватися Міністерством соціальної політики без надання субвенцій місцевим бюджетам.
  3. Обсяги державних та обласних інвестиційних коштів (Державний фонд регіонального розвитку, обласний екологічний фонд) будуть розподілятится з метою отримання максимального ефекту у відповідних галузях.

Між тим, за 10 місяців 2019 року власні доходи загального фонду місцевих бюджетів області виконано на 102%. Понад затверджені радами завдання надійшло 132 млн грн. Не забезпечили виконання планових показників міста Черкаси і Сміла, 9 об’єднаних територіальних громад та 2 районних бюджети.

Від admin

Коментарі закриті.