У Черкасах розробляють нове меню для школярів. Його планують впровадити із 1 січня 2020 року у школах обласного центру. Про це Суспільному розповів директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради Сергій Воронов. З його слів, на це з міського бюджету необхідно 26 мільйонів гривень. Нині на харчування початкових класів та пільговиків витрачають 15 мільйонів гривень.

Завідувачка їдальні 26 школи Тетяна Жирна демонструє асортимент страв, якими сьогодні годуватимуть школярів молодших класів. Каже, меню щомісяця затверджує Держпродспоживслужба та директор школи.

Страви, які школярі можуть придбати і за власні гроші, додає пані Тетяна.

Серед покупців дев’ятикласник Максим Кузнєцов. На обід сьогодні обрав вареники з капустою та вінегрет.

«Мені ось такого набору вистачає наїстися, потім ще як додому приходжу то їм години в 4. Тут дуже смачний борщ, я завжди тут наїдаюся, ще беру часто пюрешку з відбивною».

Після третього уроку харчуються четвертокласники. Класна керівниця цих учнів Алла Іщук розповідає: більшість дітей харчуванням задоволені.

На сьогодні харчування для 1-4 класів коштує 9 гривень 70 копійок. Ці витрати покриває бюджет міста – зазначає директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради Сергій Воронов. Учні 5-11 класів харчуються за власні гроші. З Нового року раціон школярів зміниться – додає Сергій Воронов, а відтак збільшиться і його вартість.

«Для 1-4класів – 21 гривня, для 5-11 – 27 гривень, це ми зробимо за рахунок для соціальних верств за міські кошти. Для «не соціальних» – місто буде давати 40%, а 60% будуть платити батьки».

Зі слів Сергія Воронова, у школах планують впровадити програму “Страва на вибір”. Згідно з нею діти самі зможуть обирати, що їсти, з кількох страв.

«Таким чином ми зменшимо рівень відходів до мінімального, плюс посилимо контроль, а контроль це також якість надання послуг».

Детальніше у відео

Від admin

Коментарі закриті.