Черкаським регіональним відділенням Асоціації міст України організовано навчальний візит в рамках регіональної програми «Маршрути успіхів» (ПУЛЬС, USAID) в Іллінецьку міську ОТГ для представників Христинівщини. Про це Економіка сьогодення повідомила консультант з комунікацій Черкаського РВ АМУ Лариса Булка.

Голова громади Володимир Ящук та виконавчий директор Черкаського РВ АМУ Віталія Повісьмак-Євмина привітали учасників. Віталія Повісьмак-Євмина представила делегацію з Черкащини та детальніше ознайомила представників органів місцевого самоврядування із заходами, які проводяться в рамках проєкту ПУЛЬС.

Володимир Ящук презентував Іллінецьку ОТГ, коротко розповів про історію створення громади, наявну інфраструктуру, бюджетні надходження та витрати, розвиток освіти, охорони здоров’я  та комунального господарства. Особливу увагу Володимир Миколайович звернув на діяльність міської ради щодо залучення інвестицій та написання проєктів для участі у грантах та конкурсах. Повідомив про перемоги, які здобули спеціалісти міської ради у цьому напрямку.

Іллінці – центр об’єднаної територіальної громади в складі якої ще 12 навколишніх сіл. Після об’єднання в місті прослідковується чітка господарницька позиція: заробляти з того, що маємо.

На сьогодні Іллінецька ОТГ має чимало здобутків, зокрема, на території об’єднаної територіальної громади збудовано сучасний сміттєсортувальний комплекс. Крім цього, в ОТГ запроваджено роздільний збір сміття та розташовано спеціальні контейнери для пластикових пляшок.

Директор КП «Добробут» Юрій Вишневський розповів присутнім про технологію переробки сміття, починаючи від пункту прийому відходів, які надходять до сортувального барабану, де відокремлюється органіка, після чого відбувається подальше сортування сміття та спрямування під прес. На сьогодні в громаді сортують 60% від привезених відходів. Завдяки спорудженому комплексу було додатково створено 20 робочих місць. Крім цього, на території колишнього сміттєзвалища закладено яблуневий сад загальною площею 5 га, який в цьому році дав перший врожай.

Загалом комунальне підприємство «Добробут», якому належить сортувальна станція, опікується благоустроєм міста. Його працівники обрізають дерева, проводять освітлення, озеленюють вулиці. Є тут і тепличне господарство, яке вирощує саджанці квітів. Ці квіти потім висаджують на клумбах міста та сіл, що входять до ОТГ. Ідея вирощувати квітів виникла  щоб зменшити затрати та зробити так, щоб місто було гарне й зелене, говорить заступник голови громади Людмила Трохимець.

Показовим для учасників став візит до  Павлівського  старостату. Тут гостям презентували відремонтований Будинок культури, Павлівську сільську бібліотеку-філію, де для нещодавно відкрили  мультимедійну студію.

Проте, глибоке і незабутнє враження  справив на учасників «маршруту успіхів» приватний будинок милосердя «Віфанія», де проживають самотні люди. Це комплекс, який повністю пристосований для комфортного проживання людей похилого віку. Тут у кімнатах розміщується по двоє або троє людей. В кожній кімнаті є санвузол. Тут тепло, чисто, охайно і затишно. Витрати на утримання будинку частково взяла на себе громада. З бюджету на утримання виділяються коти у розрахунку 5 тис.грн. в місяць на одну особу.

Раз на кілька місяців керівники громади об’їжджають навколишні приєднані села. Дивляться, які відбуваються зміни та які галузі зараз найбільше потребують підтримки. Наприклад, якщо раніше в одному селі був лише дитячий садок, а в іншому — лише школа, то сьогодні дітей із сусідніх сіл організовано возять до обох закладів.

Зазвичай кошти в селах витрачаються на розвиток інфраструктури та соціальну сферу — ремонт лікарень, будинків культури, опалення шкіл, освітлення вулиць.

На завершення учасники підбили підсумки візиту в живому спілкуванні, обмінялися досвідом та планами на майбутнє.

 

 

 

Від admin

Коментарі закриті.