Очільники громад Черкащини стурбовані запропонованим законопроєктом Держбюджету-2020, який не враховує коштів, необхідних містам і громадам для повноцінного життя та розвитку.

Шість громад Черкащини (Ватутінська, Звенигородська, Канівська міські, Єрківська селищна, Набутівська, Михайлівська сільські ради) звернулися до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова щодо фінансового забезпечення потреб територіальних громад. Таким чином Черкащина долучилася до всеукраїнської акції “Поверніть гроші громадам!”, організованої Асоціацією міст України.

Про це «Економіку сьогодення» поінформували у Черкаському РВ АМУ. Текст звернення друкуємо без змін.

ЗВЕРНЕННЯ

щодо фінансового забезпечення потреб мешканців громади

“Поданий Урядом проект Державного бюджету на 2020 рік зменшує доходи місцевого самоврядування всупереч тому, що протягом останніх років значно збільшені повноваження та сфери відповідальності громад. Передбачений місцевим бюджетам ресурс не дозволить органам місцевого самоврядування виконувати власні та делеговані повноваження, унеможливить надання послуг громадянам.

Для недопущення суттєвого обмеження доступу громадян України в медичному обслуговуванні, соціальному захисті та освіті, закликаємо Вас:

  1. В проекті Державного бюджету України на 2020 рік:

1.1. підтримати норму про зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів;

1.2. встановити розмір освітньої субвенції на 2020 рік в обсязі 105 млрд грн, що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам, а також компенсацію з державного бюджету в розмірі 14,6 млрд грн на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл;

1.3. спрямувати 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад та передбачити формульний підхід щодо розподілу таких коштів між цими бюджетами;

1.4. забезпечити оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв’язку;

1.5. передбачити на 2020 рік додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у в обсязі не менше 20 млрд. грн. та її формульний розподіл між районними бюджетами, бюджетами ОТГ та міст обласного значення.

1.6. передбачити грошові кошти в державному бюджету на 2020 рік для погашення заборгованості держави перед теплогенеруючими організаціями по різниці тарифів за послуги з теплопостачання за період з 01.01.16р. по 31.12.19р.

Звернення розміщені на офіційних сайтах місцевих рад та на сторінці Черкаське регіональне відділення Асоціації міст України у Фейсбук”.

Від admin

Коментарі закриті.