«Батьківщина» послідовно виступає проти відкриття ринку землі, проти великих агрохолдингів,  за підтримку фермерства, малого та середнього сільгоспвиробника. Адже фермерський уклад сільського господарства є найбільш ефективним у світі.

Про це заявив голова Черкаської обласної парторганізації ВО “Батьківщина” Анатолій Бондаренко.

Натомість замість того, аби допомагати українським фермерам стати на ноги та бути конкурентноздатними, у Верховній Раді нині активно обговорюється питання щодо Закону  про ринок землі, яким фактично продається територія нашої держави.

«Законопроектом, зокрема, передбачено неадекватне обмеження на продаж землі в одні руки – 200 тисяч гектарів! А це означає, що всі землі в межах, скажімо, нашої області будуть сконцентровані в двох-трьох руках. У жодній країні світу такого немає», – зауважив Анатолій Бондаренко.

Він також звернув увагу, що Україна має 42 мільйони гектарів сільськогосподарської землі – це 72% території України. Тож, фактично такий законопроєкт сприяє розпродажу нашої країни. Особливо це небезпечно у зв’язку із воєнними діями на Сході країни.

«Закон не встановлює запобіжників від продажу землі іноземцям, а відтак через підставні схеми за участі українських компаній земля може опинитися в руках іноземців, в тому числі і з країни-агресора. Наші хлопці гинуть за нашу землю на Сході, а влада хоче просто її продати», – зауважив Анатолій Бондаренко.

Він також наголосив, що значна частина українців виступають проти продажу землі. Так, оприлюднені дані соціологічного дослідження групи «Рейтинг» свідчать, що 73% українців проти продажу землі, 81% проти продажу її іноземцям, 74% – за «земельний» референдум.

На Черкащині велика кількість рад усіх рівнів ухвалили звернення до Президента і парламенту з вимогою не допустити запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення. Зокрема, 1 жовтня на позачерговій сесії Черкаської обласної ради депутати більшістю голосів підтримали звернення до керівництва держави про недопущення запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення.

 4 жовтня депутати Черкаської міської ради на засіданні сесії проголосували за ініційоване фракцією «Батьківщина» звернення до керівництва країни щодо продовження мораторію на продаж землі.

«По всій Україні прокотилися акції протесту фермерів і дрібних сільгосппідприємців  з вимогою відкликати законопроєкт №2178-10, яким влада планує відкрити ринок землі в Україні. Так, 11 листопада, на мітинг проти дій влади щодо впровадження земельної реформи черкаські аграрії вийшли та перекрили трасу Черкаси-Золотоноша-Бориспіль (в районі села Піщане), а також виставили на трасі сільськогосподарську техніку, – сказав Анатолій Бондаренко.

Голова обласної парторганізації повідомив, що фракція «Батьківщина» у Верховній Раді голосуватиме проти відкриття ринку сільськогосподарської землі і робитиме все можливе, щоб не допустити ухвалення цього закону.

Партія і її лідер Юлія Тимошенко вимагає провести Всеукраїнський референдум, на якому українці мають вирішити, можна чи не можна відкривати ринок сільгоспземлі.

Від admin

Коментарі закриті.