За словами економіста, критичним є сам лише факт того, що ось уже півроку, кожного місяця, в Україні пускають під ніж 2-3 тисячі корів.  За об’ємом, це близько 100 середніх ферм, на сьогодні уже закритих. І все це –  заради того, щоб закумулювати кошти для викупу земельного банку, що зможе забезпечити кормами молочно-товарні ферми. На сьогодні, у результаті таких дій фермерів, виробництво молока в Україні уже зменшилось на 166 тис. тон. Такими темпами ми ризикуємо залишитись без українського молока та втратити головну бюджетоутворюючу галузь.

Все це підбурюється повідомленнями про швидкий запуск ринку землі сільськогосподарського призначення. Згідно Закону про ринок землі, передбачене придбання землі не більше 200 тис. га в одні руки, які можуть викупити лише великі агрохолдинги за раз.

Відтак, констатував Олександр Турченяк, до запровадження ринку землі в Україні уже сьогодні потрібно терміново потурбуватись про захист малих фермерських господарств, спасінням яких може стати програма пільгового кредитування купівлі землі с/г призначення під заставу тієї самої землі. Так як в Законі на даний момент є можливість купівлі, опосередковано, сільгоспземель іноземцями, що можуть, без проблем, взяти дуже дешеві кредитні кошти в більш ніж 50 іпотечних банках, наша країна повинна створити свою іпотечну установу другого рівня. Це установа, що буде залучати під заставу землі дешеві фінансові ресурси за межами України, але не буде на пряму співпрацювати з фермерами.  Отримавши кошти, така фінустанова зможе через комерційні банки, пропонувати фермерам під заставу землю, яку ті зможуть купувати. У такому разі, фермери зможуть отримувати доступ до фінансових ресурсів під 2,5-3%.

Оскільки мова іде про великі масиви землі, то і умови, на яких Україна зможе тримати фінансові ресурси, можуть бути максимально вигідними для нас – приблизно, 1% річних, підсумував економіст.

 

Від admin

Коментарі закриті.