. Вироблення сирів, розведення биків, скотарство – саме у цих галузях працюють кооперативи, яким спрямують кошти на розвиток у межах обласної програми.

Про це Економіка сьогодення дізналася у пресслужбі Черкаської облдержадміністрації.

– Розвиток та підтримка кооперативного руху на селі – запорука економічного зростання не тільки тих територій, де працюють сільгоспкооперативи, а й усього регіону, – зазначив заступник голови облдержадміністрації Віктор Карпенко. – Маємо сподівання, що обласна програма працюватиме й наступного року, а депутати підтримають спрямування на неї коштів з обласного бюджету. Нині ж підтримку отримують найперспективніші кооперативи, які вже зараз готові розширювати власні потужності. Кошти у кооперативах мають освоїти до кінця року. І вже з початку наступного року ми проконтролюємо наскільки успішно вони їх використали.

Розглянули та погодили клопотання про виділення субвенції з обласного бюджету на 1 млн 926 тис. гривень. Це – 70 % від загальної вартості заявлених чотирма кооперативами проектів. Кошти спочатку отримають РДА, звідки їх перенаправлять уже безпосередньо сільськогосподарським кооперативам.

Зокрема Монастирищенській РДА спрямують для фінансової підтримки СОК «Агроселбуд» 210 тис. грн та СОК «Бики Черкащини» майже 721 тис. грн; Смілянській РДА – для фінансової підтримки СОК «Сміляночка» 303 тис. грн; Звенигородській РДА – для фінансової підтримки сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Дружба плюс» 692 тис. грн. Усі кооперативи документально обґрунтували потребу та підтвердили свою готовність освоїти виділені їм кошти на розвиток власної справи.

Єдиний в Україні сільськогосподарський обслуговуючий кооператив, який діє в селі Цибулів, «Бики Черкащини» у межах програми закупить обладнання загалом на понад мільйон гривень. Насамперед підприємство потребує ваги, молочну кухню й таксі.

Розпочав унікальний для країни кооператив роботу лише 10 липня. У його старт самі підприємці, окрім грантових коштів, інвестували 5,8 млн грн. Співпрацюють з американським фондом. Нині тут відгодовують на продаж 150 молодих бичків. До кінця року планують збільшити поголів’я до 500 особин.

Загалом же у планах до 2021-2022 років напрацювати потужності у сім тисяч биків. Задля цього, каже представник кооперативу, уже зараз плідно співпрацюють з селянами, заохочуючи їх вигідними умовами з відгодівлі та продажу телят.

Від admin

Коментарі закриті.