Професіографічна екскурсія, як одна з форм профорієнтаційної роботи, дає можливість школярам безпосередньо познайомитися з професіями, отримати багато інформації з першоджерел, поспілкуватися з фахівцями своєї справи.

З метою орієнтації майбутніх випускників загальноосвітніх шкіл на актуальні на ринку праці регіону професії, фахівці Смілянського міськрайонного центру зайнятості організовують і проводять заходи на підприємствах міста та району.

Однією із таких установ є 12-а Державна пожежно-рятувальна частина Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області.

На цей час в частині працює 53 особи і штат укомплектований. Серед рятувальників є команда чоловіків, які працюють разом  близько п’ятнадцяти років. Це Ігор Пугач – командир відділення, Євгеній Бондарчук – старший майстер та Олександр Ласун – рятувальник.

Юлія Харченко – начальниця групи з пожежно-рятувальних робіт розповіла, що HR-секрет їхньої служби в гарній організації роботи: «Усе залежить від керівництва та колективу. Якщо керівнику вдається створити всі умови для того, щоб служба виконувала якісно свої функції, щоб кожен робітник був почутим, то люди хочуть тут працювати. Так і створюється престиж  професії та гарний імідж установи».

Ірина Лисенко – провідний інспектор, розповіла, що рятівники постійно готуються до виконання різних задач, які виникають під час надзвичайних ситуацій: «У нас є навчальний клас, зал для тренувань. Планово ми проводимо виїзні навчання у різних установах. Наприклад, цього року такі навчання проводили у таборі «Тимурівець». Дітлахи були в захваті: робили селфі з рятівниками біля пожежної техніки, багато розпитували. Ми завжди раді гостям і готові поділитися цікавою інформацією та досвідом»».

Олександр Скомкін – провідний фахівець з професійної орієнтації центру зайнятості наголосив: «Під час екскурсій дітям подобається спецодяг та техніка. Особливо – новий пожежний автомобіль МАЗ, автодрабина, ЗІЛ-130, ЗІЛ-131 та «Валдай» АППД-2. Таким чином молодь ознайомлюється з тонкощами різних професій».

Питання вибору професії особливо гостро стоїть перед шкільною молоддю, тому одним із пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості є надання профорієнтаційних послуг школярам. Основний акцент робиться на орієнтацію молоді на затребувані робітничі професії.

Про це інформує Смілянський міськрайонний центр зайнятості.

Від admin

Коментарі закриті.