У Черкасах завершилася тренінгова навчальна програма для молоді “Skills Lab: успішна кар’єра”. Протягом одного місяця, молоді черкащани розвивали необхідні знання та навички для успішного працевлаштування та презентували 5 соціальних проєктів для розвитку міста та області. Програма була реалізована за ініціативи CSR Ukraine, експертної організації Центру “Розвиток КСВ”, спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення, Міністерством молоді та спорту України та Черкаським Молодіжним Центром.

Цьогоріч програма “Skills Lab: успішна кар’єра” вперше відбулася у Черкасах з метою максимально наблизити професійні навички молоді до потреб роботодавців та збільшити рівень компетенції громадян. За даними Черкаського обласного центру зайнятості, серед безробітних у віці до 35 років 87,4% мали професійний досвід та навіть займали керівні посади. Незважаючи на це, молоді люди досі перебувають на реєстрації у службі зайнятості та потребують відповідних знань та навичок для успішного працевлаштування.

За словами Надії Кириченко, координаторки програми «Skills Lab» Центру «Розвиток КСВ», саме відсутність належних знань та навичок молоді, які сьогодні є затребуваними на ринку праці, є однією з ймовірних причин низького безробіття серед черкащан: “Наша головна мета – зробити все, аби молодь знайшла достойну роботу, та будувала карєру мрії у своєму регіоні. Ми розробили програму відповідно до навичок майбутнього, зібрали найкращих лекторів  провели креативні челенджі та вправи після кожного заняття на формування цих навичок. У планах зробити цей проект ще масштабнішим і проводити його в більшій кількості міст України». 

“Маємо сподівання що програма «Skills Lab Успішна Кар‘єра» надихнула її учасниць та учасників до пошуку власного «я» у кар‘єрному розвитку та надала впевненості у власних силах”, – зазначила Юлія Новак, радниця з питань молоді та ВІЛ UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення.

У програмі взяли участь 32 дівчат та хлопців з Черкаської області, в тому числі двоє учасників з інвалідністю, які дійшли до фіналу. Протягом навчання вони пройшли 6 інтерактивних занять з розвитку десяти навичок майбутнього. Зокрема, молодь навчалася ефективному плануванню, критичному мисленню, тайм-менеджменту, веденню переговорів, креативності та управлінню проєктами. Окрім того, учасники прослухали інтегрований у навчання відео-курс лекцій від представників провідних компаній, серед яких Метінвест, Укртелеком, Watsons, lifecell, Укренерго, Аперкон, UKRSIBBANK, Райффайзен Банк Аваль та отримали помічники-блокноти для виконання домашніх завдань.

Протягом навчання, учасники також працювали над власними соціальними проєктами, щоб спробувати себе у ролі ініціаторів позитивних змін у громаді, та відчути важливість робити соціальних змін у будь-якій сфері. В результаті, на фіналі програми було презентовано 5 соціальних проєктів за наступними напрямками: освіта (серія навчальних відеороликів для школярів починаючи від протидії шкідливим звичкам, закінчуючи тайм-менеджментом і плануванням сім’ї), культура (ролик про корупцію в суспільстві), екологія (екологічний марафон та серію фотографій «Eco.Chill»), активізація молоді (челендж добрих справ від енергійних смілян) та допомога людям поважного віку (акція “Твори добро”, що передбачає оплату покупок бабусь та дідусів, що цього потребують)

Учасник програми Вадим Максименко зазначає, що завдяки тренінговій програмі його професійні навички значно зросли: «Упродовж занять найцікавішим для мене було працювати в команді, розподіляти ролі та готувати соціальний проект на освітню тематику. Ми обрали 4 теми і створили до них відеоролики: залежності людей (алкоголь, наркотики), планування сім’ї (планування народження дитини), тайм-менеджмент, ведення бізнесу і стартапи. Усі ролики ми передали вчителям з виховної роботи та дитячим психологам для доопрацювання. Плануємо їх поширювати в навчальних закладах Черкас».

На завершення, учасники мали змогу послухати мотиваційні виступи спікерів проєкту та розпочали співбесіди із бажаними роботодавцями у форматі «Speed Dating». Представники бізнес-компаній, державного та громадського сектору отримали резюме від учасників та учасниць програми та домовились про майбутню співпрацю. Окрім того, молодь також зможе долучитися до діяльності компаній та організацій у ролі стажерів.

_______________________________________________________________________________

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org.

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр (ЧОМРЦ) – державна організація, що підтримує молодіжні ініціативи та проекти з 2008 року. За роки роботи ми залучили до волонтерської діяльності, благодійних та соціальних акцій, мистецьких і патріотичних заходів понад 80 тисяч молодих людей з усієї Черкаської області.

Мета ЧОМРЦ – запровадження більш ефективних форм реалізації молодіжної політики в області та залучення молоді до активної громадської діяльності. Основні завдання: активізація молоді, розвиток лідерських здібностей, підтримка молодіжних ініціатив та надання їм майданчику для старту.

Від admin

Коментарі закриті.