Червонослобідську об’єднану територіальну громаду, яка утворилася у грудні 2018 року, на Черкащині знають, як одну із найпотужніших громад області. До її складу входять Червона Слобода, як адміністративний центр ОТГ, Вергуни, Нечаївка та Хутори, пише Економіка сьогодення.

У громаді проживає понад 14,5 тис. населення, на її території функціонують 5 шкіл, 5 дитячих садочків, дитяча музична школа, Центр дозвілля, культури, спорту та туризму, 2 будинки культури, сільський клуб, 4 бібліотеки, амбулаторії. Це не повний перелік бюджетних установ, які повинна утримувати громада, оплачувати за них комунальні послуги, платити зарплату працівникам тощо. А це немалі витрати.

«74% бюджету нашої ОТГ, а це понад 90,7 млн грн, спрямовано на утримання бюджетних установ, розвиток спорту та соціальні виплати. Цього року лише на функціонування шкіл громади заплановано 50,6 мільйона гривень. На благоустрій населених пунктів передбачено понад 16,6 млн грн. Це і обслуговування мереж вуличного освітлення, і розгортання снігу на дорогах та тротуарних стежках, і вивезення твердих побутових відходів», – розповідає голова Червонослобідської ОТГ Юлія Дубовик.

Тож керівництву ОТГ щодня потрібно дбати про наповнення бюджету, вишуковувати додаткові джерела, створювати умови для розвитку економічної бази, оптимізувати видатки.

Велику роль у цьому відіграє співпраця місцевої влади і бізнесу. Адже майже 88% доходів загального фонду сільського бюджету сформовані за рахунок податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку та плати за землю. Тому у громаді створюються сприятливі умови для утворення та функціонування на її території підприємств, зокрема і  сільськогосподарських.

«Нині розвиток територій можливий лише за рахунок  податків, які надходять від підприємств, що зареєстровані і працюють в наших селах. Будуть на території ОТГ  підприємства, що забезпечують надходження до бюджету, тоді ми зможемо ремонтувати дороги, будинки культури, спортивні майданчики, щоб молодь могла  займатися спортом, відвідувати гуртки тощо. Зараз ми налагоджуємо співпрацю із керівництвом агропромислової компанії «Маїс», сільськогосподарські товариства якої розташовані на землях сіл Вергуни і Хутори. Громада зацікавлена, аби податки від цих підприємств надходили до бюджету нашої ОТГ», –

«Маїс» теж не стоїть осторонь проблем населених пунктів, де працюють його філії. Цього року компанія фінансово допомогла у проведені Дня села у Вергунах. Надалі заплановані більш об’ємні проекти. Так, планується, що громада спільно із агрокомпанією проведуть ремонт найбільшого будинку культури, що розташований у Вергунах. Ось уже понад 20 років ця установа не опалюється. Щоб будинок культури функціонував повноцінно необхідно затратити понад 40 млн грн.

Від admin

Коментарі закриті.