З початку року в службі зайнятості розпочав роботу інститут кар’єрного радника. Це особливий підхід до надання послуг безробітним, зокрема, і тим громадянам, які мають гарантії у сфері зайнятості або є недостатньо конкурентоздатні на ринку праці. Ветерани антитерористичної операції та операції об’єднаних сил, особи з інвалідністю матимуть змогу отримувати послуги, що базуватимуться на психологічній підтримці та допомозі у професійному самовизначенні.

Як інформують у відділі інформаційної роботи обласного центру зайнятості, окрім цього, фахівці служби зайнятості допоможуть не лише визначити індивідуальні здібності та нахили, але й за умови бажання та схильності до підприємницької діяльності, нададуть допомогу у розробці бізнес-плану. Викладені ідеї на папері, після успішного їх захисту на комісії, будуть реалізовані завдяки фінансовій підтримці служби зайнятості.

Серед добірки життєвих історій досягнення успіху є показові приклади. Одним з таких є історія демобілізованого військовослужбовця Олександра Андарака. Чоловік родом з Луганщини, з початком воєнних дій на Сході країни, з дружиною та двома дітьми переїхав до м. Черкас. У свій час Олександр працював гірником на ВП «Шахта ім. В.В.Вахрушева» та ВП «Шахтоуправління Ясенівське», згодом комерційним директором на ТОВ «Некатрейдгруп». З 2017 року проходив службу командиром взводу у військових частинах А2615 та А3085. Переїхавши на Черкащину звернувся до міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні. У травні цього року пройшов навчання на курсах цільового призначення за навчальною програмою «Підприємництво та бізнес-планування», успішно захистив бізнес-план на тему «Послуги з покриття підлоги наливним епоксидним матеріалом». Отримавши одноразово допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності розпочав власні бізнес ідеї втілювати в життя. На цей час Олександр має свою базу клієнтів, а його послуги, з використанням сучасних технологій, користуються популярністю серед замовників.

Ще одним яскравим прикладом є історія жителя с. Руська Поляна Черкаського району Віталія Хована. Чоловік за освітою правознавець, в період з 2004 по 2016 роки проходив службу в Управліннях Міністерства внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби України в області на посаді оперуповноваженого. З початком подій на Сході країни проходив військову службу в АТО та працював на посаді командира відділення технічного обслуговування автомобільної техніки. Повернувшись на мирну територію Віталій звернувся до Черкаської районної філії обласного центру зайнятості з метою знайти роботу. Фахівці філії запропонували чоловіку пройти навчання в Одеському центрі професійно-технічної освіти за напрямком «Підприємницька діяльність у сфері малого бізнесу». Успішно отримавши відповідні знання та навички, до реалізації бізнес ініціатив Віталій захистив бізнес-план на тему «Реалізація овочів та фруктів». На сьогодні молодий підприємець має власне бачення розвитку своєї справи та секрет успішності як бути конкурентоспроможним на ринку збуту продукції. А служба зайнятості, надавши одноразово допомогу, стане фінансовим стартом до реалізації перших підприємницьких кроків.

Таких життєвих історій безліч… Саме, жага до життя та прагнення до самореалізації допомагають колишнім бійцям йти вперед  впевненими кроками, досягати результату не дивлячись на перешкоди, які трапляються на життєвому шляху. А служба зайнятості і надалі буде слугувати підтримкою для наших творців Миру, наших захисників, щоб був привід пишатися земляками.

Від admin

Коментарі закриті.